Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорили реалізацію регіональної політики на принципах прозорості

У Полтаві обговорили реалізацію регіональної політики на принципах прозорості

На базі Полтавського державного аграрного університету за підтримки Полтавської ОВА відбувся круглий стіл на тему «Реалізація регіональної політики на принципах прозорості».

Про це повідомили у Полтавській ОВА.

Захід провели в межах Тижня Відкритого Уряду. До участі в ньому долучилися заступник начальника ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський, голова вченої ради ПДАУ Валентина Аранчій, ректор ПУЕТ Олексій Нестуля, освітяни, науковці, а також студенти ‒ майбутні політологи та управлінці.

«Надзвичайно важливо, що ми знову збираємося в синергії з представниками закладів вищої освіти, студентством та маємо зворотній зв’язок. Цікаво почути думки молоді стосовно багатьох суспільно-політичних процесів у державі. Це важливо, адже і сучасні студенти, і освітяни в межах своєї діяльності та взаємодії із міжнародними партнерами точно знають, що таке європейські стандарти, відкритість, доброчесність, – зауважив Антон Чубенко. – За останні роки в нашій державі зроблено чимало в напрямі розбудови принципів прозорості. Це стосується і антикорупційної системи, функціонування та неупередженої діяльності антикорупційних органів. Це стало можливим саме завдяки громадським ініціативам».

Антон Чубенко підкреслив, що сьогодні чимало зроблено для доступу до публічної інформації стосовно того, як працює обласна влада. Так, на сайті облвійськадміністрації є чимало сервісів, які дозволяють дізнатися затребувану інформацію стосовно захисників і захисниць, пунктів незламності, укриттів, можливостей отримати допомогу.

«Процеси, які стосуються прозорості влади, відбуваються систематично. На рівні області ми завжди відкриті до взаємодії», – підкреслив Антон Чубенко.

Тиждень Відкритого Уряду проводиться у країнах-учасницях міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» із 27 по 31 травня. Це – щорічна подія, яка об’єднує зусилля уряду та громадянського суспільства для просування принципів відкритості, підзвітності та співпраці.

«Такі ініціативні зустрічі посилюють механізми взаємодії із органами влади, інститутами громадянського суспільства. Це особливо потрібно молодим, амбітним людям, які хочуть жити в країні, органи управління якої приймають зрозумілі та виважені рішення», – зауважив Олексій Нестуля.

За словами Валентини Аранчій, тема реалізації регіональної політики на принципах прозорості надзвичайно масштабна. Дуже важливо, що до неї долучається молодь як основний рушій змін у країні.

Учасники круглого столу також відпрацювали та обговорили низку тем, серед яких механізми учасницької демократії, публічні комунікації на регіональному рівні, адаптація законодавства ЄС до українських реалій.

фото: Полтавська ОВА.


Перейти до вмісту