Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві науковця розповіла про терор «Сталінських інквізиторів»

У Полтаві науковця розповіла про терор «Сталінських інквізиторів»

Кожна лекція-зустріч проєкту #культОсвіт – як мандрівка в часі та просторі. Кожного разу відкриваєш для себе щось нове, знаходиш відповіді на питання. 16 травня мандрівка була у недалекий час та події, які залишили свої записи на сторінках родинних книг чи не всіх українських сімей.

«Сталінські інквізитори» – хто вони: виконавці політики державного терору радянської доби» – можливість почути імена очільників кривавих безчинств, які супроводжували утвердження більшовицької влади. Відомі багатьом Дзержинський, Берія, Ягода.
Вони мали тисячі рук, якими нищили тих, хто вмів працювати на землі, конструювати літаки, писати вірші, насаджувати сади. Сотні тисячі жертв найкращих. Важка історія, яку потрібно знати.
На вчорашній зустрічі зібрали 2500 гривень на підтримку збору для підрозділу аеророзвідки, де несе службу полтавський археолог та науковець В’ячеслав Шерстюк.
До речі, на сторінці закладу, яким керує Вʼячеслав, Центр охорони та досліджень пам’яток археології є розповіді про вчених-археологів, чиї життя забрали інквізитори сталінської доби.
Організатори висловлюють вдячність українській науковиці, дослідниці історії релігії і церкви в Україні, доктору історичних наук, Почесному краєзнавцю України, професорці Полтавського національного педагогічного університету Людмилі Бабенко за підтримку проєкту #культОсвіт та цікаву лекцію.
Наталія Скорик

Перейти до вмісту