Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Тренери обласного центру соцслужб провели воркшоп з профілактика суїцидів у громадах

Тренери обласного центру соцслужб провели воркшоп з профілактика суїцидів у громадах

Соціальне явище суїциду є відповідною реакцією особи на кризові явища, стресові ситуації та погіршення психологічного емоційного стану. Особливо ця проблема є актуальною в період війни, коли загальна безпекова, економічна та соціальна напруженість постійно підкріплюється жахливими звістками та шокуючими подіями.

Джерело: Полтавська ОВА.

Щороку в Україні понад 8 тисяч осіб позбавляють себе життя з тих, чи інших причин, а кожен такий випадок суттєво впливає на життя щонайменше 10 осіб. Це кричуща статистика, особливо враховуючи тенденції щодо самогубства серед підлітків та молоді, які зазвичай просто потребують уваги та бути почутими.

Сьогодні психологи Полтавського обласного центру соціальних служб провели для представників органів соціального захисту населення воркшоп з профілактика суїцидів для гейткіперів – осіб, які мають безпосередній контакт із великою кількістю людей у своєму оточенні/громаді, що є частиною їхнього повсякденного життя

Такий захід є частиною методики попередження самогубств й одночасно практик підвищення рівня компетентності пересічних людей, які реалізуються не через систему інституалізованих послуг, а через кола спілкування, сім’ї, громади, де люди мають можливість бачити одне одного та спілкуватися щодня.

В межах заходу були озвучені основні факти та міфи, опрацьовані насторожувальні ознаки, які може проявляти особа схильна до суїциду, як вести розмову з такою людиною, які є базові настанови щодо допомоги.

Окрема увага приділена Алгоритм розмови гейткіпера з людиною, яка має ризик самогубства, а саме черговості дій: Запитуйте, Слухайте, Підтримуйте безпеку (обговоріть план з безпеки), Будьте поруч, Допоможіть зв’язатись з ресурсами соціальної підтримки, Тримайте зв’язок (відслідковуйте).

Для відпрацювання практичних навичок учасниками були опрацьовані ситуаційні кейси щодо історій людей різних соціальних груп: колишній військовий; студентка яка зазнає цькування; особа, яка зазнала втрати близької людини; внутрішньо переміщеної жінки, яка сама виховує дитину та має схильність до пагубних залежностей.

На завершення тренінгову були опрацьовані методики самодопомоги – які мають допомогти попіклуватись про саме в стресових ситуаціях.

Це: важливість соціальної підтримки через людей, з якими ви можете поговорити та довіритися; робота над звичками сну; послідовність у своєму щоденному розкладі; наявність занять та хобі, які приносять задоволення та позитивні емоції, методики глибокого дихання та заземлення.

Перейти до вмісту