Ви тут:
Суспільство Україна 

Понад 700 тисяч українців знято з безпідставного “розшуку” завдяки застосунку “Резерв+”

Понад 700 тисяч українців знято з безпідставного “розшуку” завдяки застосунку “Резерв+”

710 000 військовозобов’язаних були зняті з безпідставного «розшуку». Цьому допоміг додаток «Резерв+».

Джерело: АрміяInform.

Про це повідомила заступник Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

«Застосунок “Резерв+” звернув нашу увагу на прогалини у реєстрі “Оберіг”. Одна з них — добре відомий вам статус „в розшуку“, який безпідставно відображався у 710 000 громадян. Уявіть собі, цей статус без юридичних підстав мала така ж кількість наших громадян, яка може зрівнятись з населенням Львова до широкомасштабного вторгнення», — написала вона.

Катерина Черногоренко пояснила, що громадяни мали такий статус, якщо порушували правила військового обліку — наприклад, ігнорували повістки, ТЦК зверталось до Національної поліції. Фактично кількість таких звернень становить близько 25%.

Посадовиця акцентувала, що згідно з законодавством такий «розшук» мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін — 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення.

«Тож статус “в розшуку”, безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно», — наголосила заступник Міністра оборони України.


Перейти до вмісту