Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині громади з чотирьох областей України вивчали досвід надання соціальних послуг

На Полтавщині громади з чотирьох областей України вивчали досвід надання соціальних послуг

Представники громад з Одеської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Харківської областей України з навчальним візитом, організованим Програмою «U-LEAD з Європою», відвідали Полтавщину.

В рамках візиту «Організація та надання соціальних послуг громадами Полтавської області в умовах воєнного стану» представники громад чотирьох областей вивчали добрі практики у сфері надання соціальних послуг в громадах Полтавської області. Його завданням було знайомство з практиками надання соціальних послуг у громадах, де впроваджують клієнтоорієнтований та сервісний підхід, які є лейтмотивом спеціалізованої навчальної програми U-LEAD Кроки для спеціалістів.

«В рамках цього навчання учасники відвідали чотири громади Полтавщини, які поділились своїм досвідом, який, ймовірно, наші учасники зможуть імплементувати в свою роботу. Наші слухачі — це учасники «кроків для спеціалістів», які організувала програма «U-LEAD з Європою» для працівників соціальної сфери з усіх громад України. Вони пройшли успішно навчання і цим візитом закріпили свої практичні навички. А отриманий досвід вони повезуть у свої громади», – зазначила Ірина Балибіна, керівниця Полтавського Регіонального Офісу Програми «U-LEAD з Європою»

Протягом трьох днів гості відвідали Полтавську, Щербанівську, Опішнянську, Шишацьку та Білоцерківську громади. Серед добрих практик, які вдалось побачити, мобільна соціальна служба; соціальне та інва- таксі; робота міждисциплінарних команд із залученням представників освіти й медицини; міжмуніципальне співробітництво у наданні соціальних послуг; просування та елементи маркетингу для закладів, що надають соціальні послуги.

У перший день візиту представники громад відвідали Полтавський міський центр комплексної реабілітації інвалідів, де також послуги надають і дітям з інвалідністю. Тут налагодили співпрацю і надають послуги людям з області за окремими угодами з тергромадами. Також цього дня завітали до Щербанівської територіальної громади, де ознайомились з роботою відділення денного перебування ЦНСП, який також активно співпрацює з суміжними громадами. Свої послуги центр навіть рекламує і просуває, створивши інформаційні матеріали. Завдяки цьому про їх соціальні послуги дізнаються більше людей.

Другий день візиту присвятили знайомству із нестандартним рішенням у сфері надання соціальних послуг. В Опішнянській громаді – це мобільна соціальна служба, що забезпечує широкий спектр послуг – від перукарських і побутових, на кшталт робіт по дому, до господарських. Окрім того, в Центрі соціальних послуг Опішнянської ТГ є проєктний менеджер, який займається пошуком можливостей для покращення надання соціальних послуг у громаді.

А в Шишацькій громаді Полтавщини, яку відвідали учасники навчального візиту, Центр надання соціальних послуг, враховуючи запит і виклики війни, активно працює не лише з місцевими мешканцями, але й з ВПО. Тут впровадили послугу для вимушених переселенців – мами-переселенки можуть скористатись послугою догляду за дітьми вдень. Також при центрі працює соціальне таксі, завдяки якому в перші місяці війни вдалось врятувати не одне життя потребуючих догляду людей.

А в останній день візиту у Білоцерківській учасники візиту знайомились з практикою роботи міждисциплінарних команд та взаємодії різних служб задля якісного надання соціальних послуг мешканцям. Тут усе це не лише прописано у відповідних документах, але й міждисциплінарні команди із залученням фахівців соцзахисту, освіти і медицини працюють з сім’ями в складних життєвих обставинах. Це дає можливість вчасно виявити такі випадки та надати допомогу.

Візит з обміну досвідом став одним із завершальних заходів начальної програми «Кроки для спеціалістів. Організація надання соціальних послуг в територіальній громаді» і покликаний був на практиці показати різні моделі надання соціальних послуг.


Перейти до вмісту