Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

БО «Світло надії» презентувала мікроавтобус, який інформуватиме, як вберегтися від експлуатації та куди звернутися по допомогу.

БО «Світло надії» презентувала мікроавтобус, який інформуватиме, як вберегтися від експлуатації та куди звернутися по допомогу.

У Полтаві курсуватиме брендований громадський транспорт, дизайн якого складається з реальних історій людей, які постраждали від трудової експлуатації, та контактів, де можна отримати консультацію, щоб мігрувати та працевлаштовуватись безпечно.

Мікроавтобус їздитиме за маршрутом №29 с. Горбанівка м-н Яківці.

Інформаційну кампанію «Тобою скористалися?» одночасно впроваджують в громадському транспорті 10 міст України. Це стало можливим завдяки ініціативі Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні спільно з Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства юстиції Швеції. 

«Щорічно кількість людей, що потрапляють у ситуації експлуатації та торгівлі людьми зростає. А в умовах війни та міграції як всередині країни, так і за її межі, ризики збільшуються. Тільки за 2023 рік МОМ в Україні виявила та надала допомогу 374 постраждалим від торгівлі людьми, з яких 23% — внутрішньо переміщені особи. Ще 663 людини постраждали від трудової експлуатації без ознак торгівлі людьми», — зазначила молодша спеціалістка з питань захисту населення Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Альона Тищенко.

У Полтаві мікроавтобус презентувала БО «Світло надії», як виконавчий партнер Представництва МОМ в Україні.

«Благодійна організація «Світло надії» радо долучилася до цієї масштабної ініціативи. У різних куточках країни будуть курсувати брендовані автобуси, тролейбуси та навіть потяг. Такий комплексний підхід – це дієвий спосіб привернути увагу людей до цієї проблеми та підвищити їхню обізнаність. Люди мають знати, де знайти потрібну інформацію», — зауважив заступник директорки БО «Світло надії» Анатолій Павленко.

Чому це важливо? За даними останнього дослідження МОМ, кожен другий українець з опитаних готовий погодитися хоча б на одну ризиковану пропозицію за кордоном чи в Україні. Зокрема, це:

праця без офіційного працевлаштування;

робота у закритих приміщеннях без можливості вільно покинути робоче місце;

готовність віддати роботодавцю на зберігання паспорт та особисті речі;

готовність працювати в обмін на безкоштовне проживання/харчування тощо.  

Тим самим вони наражають себе на небезпеку експлуатації.

До інфокампанії долучилися представники обласної військової адміністрації, Полтавської міської ради, обласної поліції, патрульної поліції та представниця Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України Наталія Нечепуренко.

Волонтери із Фахового коледжу управління, економіки і права інформували пасажирів по маршруту.

Перейти до вмісту