Ви тут:
Огляди та Блоги Суспільство 

Полтавський краєзнавчий музей: центр духовної, мистецької та інтелектуальної культури

Полтавський краєзнавчий музей: центр духовної, мистецької та інтелектуальної культури

Музей заснований у 1891 р. як науковий і крайовий заклад Полтавського губернського земства. Змінивши 5 разів свою назву, сьогодні він є провідним музеєм області, з унікальним зібранням речових і духовних джерел історії та сучасності краю, науково-дослідним краєзнавчим осередком, методичним центром, зберігачем архівної інформації, носієм багатьох культурних і збиральницьких традицій.

Музей у сучасному світі є не лише місцем збереження, обліку та вивчення пам’яток культури. Сьогодні музей – це науково-просвітницький, освітній заклад, який ставить перед собою, крім специфічних професійних завдань, також широкі науково-освітні, естетичні, етичні, громадянські та виховні завдання. Можна стверджувати, що сучасний музей – це своєрідний центр духовної, мистецької, інтелектуальної культури минулого, сучасного і майбутнього. Ця інституція повинна стати також важливим ресурсом альтернативної формальної і неформальної освіти. 

Основними напрямками музейної діяльності є науково-дослідна, культурно-освітня робота, комплектування музейних зібрань, експозиційна,фондова, видавнича, реставраційна, виставкова, пам’яткоохоронна діяльності, а також атрибуція, експертиза, класифікація, держреєстрація, оцінкакультурних цінностей у Музейному фонді України.

Минуле і сьогодення, традиції і сучасність, особлива аура краси і добра поєднані тут. Красень-будинок, що належить до числа визначних мистецьких пам’яток України, до числа її національних мистецьких шедеврів, дбайливо береже в собі любов до рідної землі, історичне минуле та сучасність. Наше завдання – дбайливо зберегти цю диво-споруду для майбутніх поколінь.

Лариса Семеняга – Заслужений працівник культури України.