Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Не допустимо відключення “Полтававодоканалу” від електропостачання, – Богдан Корольчук

Не допустимо відключення “Полтававодоканалу” від електропостачання, – Богдан Корольчук

4 березня у Полтавській ОВА відбулася нарада за участю заступника начальника Полтавської ОВА Богдана Корольчука, заступника голови обласної ради Олексія Чепурка, представників комунальних підприємств “Полтававодоканал”, “Полтаватеплоенерго” та АТ “Полтаваобленерго”.

Як зазначив заступник начальника Полтавської ОВА Богдан Корольчук, обласна влада виділить кошти для погашення заборгованості КП ПОР “Полтававодоканал”.

“Ми підставимо плече комунальному підприємству “Полтававодоканалу”. Виділимо кошти “Полтававодоканалу” для погашення боргу за розподіл електроенергії перед “Полтаваобленерго”. Відключення водопостачання не допустимо”, – наголосив Богдан Корольчук.

Заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Чепурко зауважив, що на сьогодні тарифи “Полтававодоканалу” є економічно необґрунтованими.

“Найбільш затратними частинами тарифу є вартість електроенергії та розподілу електроенергії. Внутрішніх резервів для погашення заборгованості підприємство не має. Протягом минулого року ті запаси були вичерпані. На початок року підприємство вийшло із заборгованістю — близько 12 млн грн лише за розподіл електроенергії”, – сказав Олексій Чепурко.

Як зазначили представники КП ПОР “Полтававодоканал, підприємство має заборгованість перед АТ “Полтаваобленерго” за розподіл електроенергії. Місячний касовий розрив становить 2,7 млн грн — лише за розподіл електроенергії. Наразі “Полтававодоканал” готує Звернення до депутатів облради щодо виділення фінансової допомоги підприємству.

За інформацією АТ “Полтаваобленерго”, ініціатором відключення електроенергії є “постачальник останньої надії” держпідприємство “Укрінтеренерго”.

“Полтаваобленерго” виконує їхнє завдання — відключення. Проте, якщо побачимо реальний графік погашення заборгованості за розподіл, то питання може бути врегульованим”, – поінформував представник АТ “Полтаваобленерго”.

Олексій Чепурко наголосив, що обласна рада розгляне клопотання “Полтававодоканалу” щодо виділення коштів з обласного бюджету для покриття різниці тарифів.

“Сьогодні на нараді у голови обласної ради було ухвалено рішення про проведення позачергової сесії. Думаю, що це буде вже на цьому тижні. Відразу після надходження листа від “Полтававодоканалу” проведемо засідання профільної комісії та визначимо дату сесії”, – поінформував він.

Полтавська міськрада також готова виділити кошти на підтримку “Полтававодоканалу”, адже близько 75% мереж проходить через місто.

“На найближчому засіданні сесії плануємо ухвалити проєкт рішення щодо підтримки КП “Полтававодоканал”, – розповів заступник міського голови Полтавської міської ради Володимир Чередниченко.

Також на нараді обговорили проблемні питання ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго”.


Читайте також: “Щодо дій обленерго готується зверння до СБУ”, – Олександр Біленький


Нагадаємо, зранку 4 березня, жителі Полтави відчули проблеми з водопостачанням. Це сталося через те, що “Полтаваобленерго” 1,5 місяці тому вимкнуло резервну лінію електропостачання на 4-му водозаборі “Полтававодоканалу”.

Перейти до вмісту