Ви тут:
Огляди та Блоги Суспільство 

“Молочайник”: жіночий драматичний генофонд на сцені театру ім. М. Гоголя

“Мистецтво – це чудовий спосіб дослідження людини. І де ми можемо побачити себе збоку, як не у кіно чи у театрі. А сучасний театр це швидкий класний майданчик, де можна серйозно поговорити, і поговорити у достатньо розважальній формі.” Своїми традиційно влучними і життєво прогресивними думками сьогодні поділилася Наталія Ворожбит, сучасна українська письменниця і сценариста, яка взяла участь у презентаційному прямоефірному обговоренні на тему “Соціальна значимість української сучасної драматургії”, яке  відбулося на сцені театру ім.М.Гоголя.

Саме в рамках презентаційного проєкту “Шоукейс української драми” полтавська творча спільнота змогла не лише ознайомитися з антологічним виданням, до якого увійшли найпрогресивніші та найуспішніші драматичні тексти сучасних драматургів України, але й переглянути перформативну демонстрацію п’єси “Молочайник”. Саме ця робота , яка презентована у літературній Антології, стала переможницею конкурсу української літературної драматургії “Липневий мед 2023”.

І саме за ініціативою Полтавської обласної військової адміністрації цей сучасний драматургічний проєкт реалізувався на сцені Полтавського театру ім.М.Гоголя.

Постановником сценічного читання став Владислав Шевченко – заслужений діяч мистецтв України, головний режисер театру ім.М.Гоголя.

Авторка п’єси Оксана Гриценко, яка в цей день приїхала до Полтави розповіла, що це реальні історії п’яти жінок, які пережили окупацію, і потім поділилися з драматургинею своїми переживаннями.

“Молочайник” – це жіночий драматичний генофонд п’яти різновікових українських поколінь, які спираючись на досвід виживання у критичних обставинах, залишаються яскравими живими свідченнями мудрості і стійкості простої людини.

П’ять акторок театру з режисерським супроводом вдало і зворушливо реалізували  образні іпульсивні несхожесті та спорідненості героїв п’єси “Молочайник”.

“Світ сьогодні з зацікавленістю дивиться на нас, тому що у нас йде велика війна”, – зауважує з екранного спілкування Наталія Ворожбит.

І так хочеться, щоб цей світ із зацікавленістю вдивлявся в обличчя сучасних українських реалій і образів, які зразково постають у багаточисельних творах сучасних письменників України. Адже на увесь світ доволі доступно “у розважальній формі” ми маємо змогу і силу говорити світу про себе.

І “Молочайник”, втілений гоголівцями, тому приклад.

 

 Наталія Святцева, Заслужений журналіст України

Перейти до вмісту