Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Майже рік у Полтаві працює Центр допомоги врятованим: куди звертатися і чим допомагають

Майже рік у Полтаві працює Центр допомоги врятованим: куди звертатися і чим допомагають

Сьогодні ті виклики, з якими зіштовхнулися внутрішньо переміщені особи, люди, які виїхали із зони бойових дій, люди які втратили житло, які були в окупації, пройшли через випробування фільтраційних таборів, блокпостів, військові та їх родини, родини з дітьми, де є загиблий, зниклий безвісти або хтось, хто перебуває в полоні, люди, які пережили дуже важку емоційну психотравму та стрес потребують особливої уваги та підтримки.

Майже рік у Полтавській територіальній громаді працює Центр допомоги врятованим, створений створений за ініціативи Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, завдяки фінансовій підтримці урядів Австрії, Бельгії, Швеції, Франції та у співпраці з місцевими органами влади.

Центри допомоги врятованим створені, щоб реагувати на виклики війни.

До Центру можна звернутися із будь-якими питаннями, які виникають у звʼязку з повномасштабною війною. Кваліфіковані спеціалісти нададуть необхідну соціально-психологічну, правову чи інформаційну підтримку комплексно та в одному місці.

З початком повномасштабної війни, Україна зіштовхнулася з безпрецедентним рівнем насильства. Однак не всі травми, які завдає війна, є помітними для суспільства. За оцінками ООН, постраждалих від сексуального насильства під час війни у 10-20 разів більше, ніж про це свідчать офіційні дані. Фахівці Центрів надають підтримку усім, зокрема, і постраждалим від сексуального насильства, зумовленого війною.

Яку допомогу можна отримати у Центрах допомоги врятованим?

Соціальну. Працівники надають інформацію щодо медичної та гуманітарної допомоги, державних виплат, тимчасово прихистку, центрів підтримки внутрішньо переміщених осіб тощо.

Психологічну. Спеціалісти надають консультації для нормалізації психоемоційного стану постраждалих. У Центрах також працюють і дитячі психологи.

Правову. Фахівці надають юридичні консультації з різних питань.

Як надається допомога?

Безкоштовно. Люди, які отримують допомогу, не платять за жоден з видів допомоги.

Такий комплексний підхід, допоможе людині розпочати піклування про власний стан, відновити внутрішні сили, ми спільно з нашими клієнтами проходимо крізь ці складні часи.

Сьогодні за Всеукраїнською програмою ментального здоров’я “Ти як?”, яка представлена в Полтавському регіоні фахівці Центру мають можливість проходити тренінгові навчання, брати участь у психоосвітніх заходах аби ще більш якісно надавати свої послуги використовуючи методики, які допоможуть піклуватися українцям про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.

Звернутися до Центру допомоги врятованим в м.Полтаві можна за адресою: вул. Соборності, 58 з пн-пт, з 9:00-16:30

Перейти до вмісту