Ви тут:
Культура Огляди та Блоги Суспільство 

“Енеїда” на сцені Полтавського театру: художня подієя міського масштабу

“Енеїда” на сцені Полтавського театру: художня подієя міського масштабу

Дипломна вистава, що відбулася 19.03.2024 року в залі Полтавського академічного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя, стала не тільки іспитом на професійну майстерність студентів ІV курсу акторського відділу Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М.В. Лисенка, а й художньою подією міського масштабу. Зал театру вщент був заповнений глядачами – дорослими та зовсім юними, які мріяли подивитися нову сценічну версію легендарної поеми І. П. Котляревського «Енеїда».

«Енеїда», подібно до «Наталки-Полтавки», є своєрідною «візитівкою» Полтавського театру, й інтерес до п’єси не згасає ніколи. Про це у вступному слові нагадав публіці Олександр Любченко – голова циклової комісії сценічного мистецтва коледжу, заслужений артист України, режисер-постановник вистави. Дух корифеїв гоголівського театру, які грали у «Енеїді» 20-30 років тому, здавалося, витав під склепінням зали танадихав молодих акторів на їх перше творче випробування.

Вистава справила сильне враження, адже саме звернення до твору Котляревського, глибокого та багатовимірного, «приречене на успіх». Ніколи не втратять своєї актуальності теми, підняті постановниками: пошук істини та патріотизм, братська вірність та подолання спокуси, роздуми про Життя та Смерть та синовня любов… Кожен епізод героїчної драми – нова хвиля смислів та емоцій, новий щабель на шляху прозріння.

Публіка, затамувавши подих, рухалася цим шляхом разом із виконавцями. Винахідливість режисера допомогла максимально розкритися у виставі усім 4-м випускникам: Вікторії Піскун (Венера, Сивілла), Діані Філіповій (Юнона, Амата), Владиславі Якобі (Лавися), Євгену Захарчуку (Еней). Виконавець головної ролі підкорив зал професійною переконливістю, а ще щирістю виконання та темпераментом.Разом із партнерами, молодими акторами театру Артемом та Семеном Білокінь, молоді виконавці утворили чудовий тандем.

Прекрасно «вписалися» у композицію вистави  студенти Полтавського фахового коледжу мистецтв: здібний, колоритний Владислав Сулима (Зевес) та юна обдарована Вікторія Бондаренко (Дідона). І, нарешті, абсолютне «потрапляння у точку» – рольЕака у виконанні керівника курсу, талановитого актора театру імені               М.В. Гоголя Тимофія Зінченка. Участь у виставі викладачів курсу,                      О. Любченка та Т. Зінченка, дала потужний посил, який наповнив виставу яскравою енергією та продемонстрував традицію співтворчості акторів різних поколінь. 

Прекрасна робота: сценографія, відео- та музичний ряд. «Енеїда» – творчий старт для випускників акторського відділу й яскрава подія в переліку здобутків Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М. В. Лисенка.

Музикознавець, членкиня НСКУ Ольга ЧЕПІЛЬ.

Перейти до вмісту