Ви тут:
Огляди та Блоги Суспільство 

“Є в мені щось від діда Тараса і прадіда Сковороди”: Полтавський ліцей вшанував пам’ять Василя Симоненка

“Є в мені щось від діда Тараса і прадіда Сковороди”: Полтавський ліцей вшанував пам’ять Василя Симоненка

Літературні критики називали Василя Симоненка “поетом без каменю за душею”, а есеїст Євген Сверстюк зазначив, що Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частину історії України.

Писати Василь Симоненко почав у студентські роки. Однак за життя видано лише збірку лірики “Тиша і грім” (1962) і казку для дітей “Цар Плаксій та Лоскотон”. Його вірші, які допускалися до друку, коригувалися. Визнання до поета прийшло посмертно. Сам письменник про свій поетичний стиль говорив: “Є в мені щось від діда Тараса і прадіда Сковороди”.
Уже в ті роки набули великої популярності самвидавні збірки Василя Симоненка. Саме вони поклали початок українському рухові опору 1960-70-х pоків. Ця поезія Симоненка була сатирою на радянський лад.
Останній свій вірш поет написав у грудні 1963 року.
Прощай, мій зошите!
Спасибі тобі, друже,
Що ти думок моїх
Не відцуравсь,
Що ти свої клітини
Тепло мружив,
Коли над римами
Я потом обливавсь.
Ти їх сприйняв
Без жодної огуди,
Єдиний мій читач
І шанувальник мій.
Чи сприймуть їх колись
І прочитають люди —
Побачимо.
Прощай, товариш мій.
До Міжнародного дня рідної мови для учнів ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Віталія Грицаєнка наукова співробітниця Полтавського краєзнавчого музею Олена Устименко підготувала інтерактивну лекцію «Поетична палітра Василя Симоненка». Ліцеїсти ознайомилися з творчістю видатного земляка, долучилися до обговорення його поезій, створили своєрідний літературний портрет В. Симоненка. 
В Україні існує пантеон класиків XIX століття, але пантеон класиків XX століття так і не було сформовано — через загальнозрозумілі об’єктивні причини. Але нині якраз стає на часі формування літературного канону XX століття і виявлення місця кожної з фігур у пантеоні національної культури.
Тому проведення таких заходів для молодого покоління надзвичайно важливе!
Лариса Семеняга
Перейти до вмісту