Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Військовий облік: які є види, порядок організації та ведення

Військовий облік: які є види, порядок організації та ведення

Військовий облік, окрім поділу на облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, розділяється ще на кілька видів. Це пов’язано із залученням нових установ для контролю і передачі інформації про чоловіків та жінок, які мають медичні спеціальності або вирішили добровільно стати на облік.

Про види військового обліку розповів на брифінгу 12 лютого начальник служби зв’язків з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

 

“Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів визначено Постановою КМУ. Військовий облік ведеться центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами військового управління, військовими частинами, ТЦК та СП, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форми власності. Військовий облік – питання загальнодержавне”, – наголосив Роман Істомін.

З урахуванням обсягу та деталізації є такі види військового обліку:

персонально-якісний: передбачає облік персональних та службових даних стосовно призовників, військовозобов’язаних та резервістів за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру;

персонально-первинний: облік відомостей стосовно призовників, військовозобов’язаних та резервістів за місцем їх проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці ― тобто його можуть вести виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;

персональний: це облік відомостей за місцем роботи (служби) або навчання — покладається на керівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.


Читайте також: Якщо громадянин ухиляється від військової служби, то його дані передають до поліції, – Роман Істомін


За призначенням:

Загальний. На такому обліку перебувають військовозобов’язані та резервісти, які не заброньовані за державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями на період мобілізації та на воєнний час і можуть бути мобілізовані у будь-який момент.

Спеціальний. Це військовозобов’язані, які відповідно до Закону заброньовані за державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями на період мобілізації та на воєнний час. Вони можуть виконувати мобілізаційні завдання, якщо такі були представлені державними органами. Їх керівництво також має продовжувати бронь відповідно до правил, встановлених Кабміном, якщо особа має залишатися на робочому місці.

 

“Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів: для призовників – посвідчення про приписку до призивної дільниці, для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, для резервістів – військовий квиток”, – поінформував Роман Істомін.

На військовий облік мають ставати: призовники у рік досягнення 17-річного віку до 27 років; військовозобов’язані та резервісти, які не досягли граничного віку перебування у запасі, та жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. А також за власним бажанням – жінки, що мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджений Міноборони.

“Щодо військового обов’язку громадяни України поділяються на такі категорії: допризовники, призовники, військовослужбовці, військовозобов’язані, резервісти. На військовому обліку перебуває лише три. Громадяни, які досягли 27-річного віку, переводяться на облік військовозобов’язаних”, – додав Роман Істомін.

Також наголосив, що призовники, військовозобов’язані та резервісти після прибуття на нове місце проживання зобов’язані у 7-денний термін стати на військовий облік та не раніше, ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.

Як повідомляли раніше “Новини Полтавщини”, повістка – це письмовий документ встановленого зразка, який зобов’язує конкретну людину прибути в певний термін в ТЦК і СП. Повістки вручаються з метою уточнення облікових даних чи проходження військово-лікарської комісії. У Полтавському обласному ТЦК та СП детально роз’яснили, хто уповноважений та де можуть вручити повістку.

Нагадаємо, Президент підписав закони про продовження воєнного стану та мобілізації. Відповідно їх продовжено з 14 лютого 2023 року на 90 днів, до 13 травня 2024 року.

 

 

 

 


 

Перейти до вмісту