Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Смарт Просторі відкрилася виставка репродукцій картин українських художників ХІХ-ХХ століть

У Смарт Просторі відкрилася виставка репродукцій картин українських художників ХІХ-ХХ століть

19 лютого у галереї культурно-освітнього Смарт Простору відкрилася виставка репродукцій картин українських художників ХІХ-ХХ століть. Це спільний проєкт з NAMU, в  рамках якого музей надає цифрові копії картин, а Смарт Простір забезпечує друк та розміщення експозиції.

Зараз, під час війни, музеї змушені рятувати свої надбання від знищення ворогом, тож експозиції надійно заховані від обстрілів. Люди позбавлені задоволення споглядати твори, пізнавати українське мистецтво та надихатися українським тоді, коли це потрібно найбільше.

Ця виставка – чудова можливість дізнатися про наших українських художників та побачити фотокопії їхніх найвідоміших робіт. А щоб у відвідувачів відчуття були «як в музеї», ми зберегли реальний розмір полотен та друк, максимально наближений до оригіналів.

Всі охочі вже можуть ознайомитися із копіями перших 20 картин авторства Миколи Пимоненка, Олександра Мурашка, Федора Кричевського, Івана Соколова, Аполлона Мокрицького, Петра Левченка, Киріака Костанді та інших художників цього періоду.

Протягом року у виставковій галереї Смарт Простору будуть експонуватися найвідоміші твори українських митців. Щомісяця експозиція буде змінюватись, а фахівці музею читатимуть тематичні лекції з українського живопису.

Мета проєкту – попри війну дати можливість людям вивчати кращі зразки українського образотворчого мистецтва, знати своїх художників та їхні найвизначніші твори.

Оригінали оцифрованих творів знаходяться у Національному художньому музеї України. Після Перемоги вони знову будуть повернуті до виставкових залів, а поки триває війна, життя картин продовжується в їхніх репродукціях.

Національний художній музей України (NAMU) – один із найстаріших в Україні загальнодоступних музеїв та налічує більше 40 тисяч експонатів. За тривалий період існування (понад 100 років) в його фондах зібрано унікальну колекцію творів українського живопису, скульптури, графіки, фотографії та новітніх медіа від XII ст. до сучасності. NAMU є провідним закладом зі збереження, дослідження та популяризації національного мистецтва. Заснований за кошти українських меценатів наприкінці XIX століття.

Культурно-освітній Смарт Простір відкрився у вересні 2020 року у Козельщині на Полтавщині. Це втілена працююча модель ревіталізації колишньої районної бібліотеки та її перетворення на сучасний зручний культурно-освітній хаб. У ньому є не лише власне бібліотека, а й гуртки та навчальні курси, виставки, кінопокази та просвітницькі заходи за участі відомих письменників, філософів, істориків та громадських діячів. Засновник Смарт Простору – меценат Микола Сушко, за його сприяння всі заходи безкоштовні та доступні  для всіх відвідувачів.

Локація: Смарт Простір, Полтавська обл., селище Козельщина, вул. Остроградського, 79/11

Телефон для довідок: +380 67 007 7606


Перейти до вмісту