Ви тут:
Огляди та Блоги Суспільство 

«Тисячами різних граней світиться кожне людське серце»: майстер-клас з текстильної мозаїки

«Тисячами різних граней світиться кожне людське серце»: майстер-клас з текстильної мозаїки

Захоплююча подія, що поєднує знання про українську символіку та творчість, відбулася 8 лютого 2024 року.

Завідувачка етнографічного відділу Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Марія Пісцова організувала для молоді з ГО «Рівновага-плюс» майстер-клас з текстильної мозаїки під назвою «Тисячами різних граней світиться кожне людське серце». Цей захід відбувся за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації.

Символ серця – у фокусі уваги

Пані Марія розповіла учасникам про багатий символізм серця, його значення в українській культурі. Разом вони дослідили, як цей вічний символ втілює в собі життєву силу людини, любов, милосердя, дружбу, єднання, хоробрість, а іноді – біль і страждання.

Творчий процес: народження унікальних підставок під чашки

Практична частина заходу захопила учасників у вир творчості. Використовуючи техніку текстильної мозаїки, вони виготовляли фігурні підставки під чашки. Кожен мав можливість втілити власне бачення, створити унікальний виріб з оригінальним колірним рішенням та візерунком.

«ЕтноАрт»: поєднання традицій та сучасності

Заняття стало частиною проєкту «ЕтноАрт», що реалізується протягом року. Цей проект дає молоді можливість пізнавати українську культуру та традиції, а також розвивати свої творчі здібності.

Від щирого серця – слова вдячності

Голова ГО «Мурашки» Вікторія Басовська висловила щиру вдячність пані Марії за чудовий захід, який не лише розширив знання про українську символіку, але й подарував учасникам радість творчості.

«І от тільки в нас, між нами, ці тисячі граней усі, до останньої, світилися…, однаково, вірніше — гармонійно, співзвучно».

Ці слова Олеся Гончара, винесені в заголовок, стали чудовим лейтмотивом заходу, що об’єднав молодь у єдиному творчому пориві.

Голова ГО «Мурашки» Вікторія Басовська.

Перейти до вмісту