Ви тут:
Огляди та Блоги Суспільство 

Таміла Дузенко: “Харківщина зруйнована, але незламна”

Таміла Дузенко: “Харківщина зруйнована, але незламна”

Відвідала презентацію проєкту «Харківщина: зруйнована, але незламна» у Полтавській ОУНБ ім. І. П. Котляревського, яку представив Харківський прес-клуб.

Під час презентації мала змогу переглянути три короткометражних документальних стрічки, в яких зафіксовані воєнні злочини росіян.

Кожен фільм демонструє прояви російського вандалізму та намагання знищити українську ідентичність, нанести шкоду тим країнам, які підтримують нашу державу в протистоянні з російським монстром.

Мене надзвичайно обурило цинічне знищення албанського консульства в Харкові у березні 2022 року. Адже Албанія – це одна з тих країн, що приєдналася до Європейського Союзу у введенні санкцій проти Росії за її вторгнення в Україну.

Дуже вразив й сюжет про загиблих українських письменників. Останніми словами українського дитячого письменника Володимира Вакуленка, який проживав на Ізюмщині  були “Слава Україні”. Загинула й Вікторія Амеліна, українська письменниця та громадська діячка. Це ж як треба ненавидіти українців, їх культуру, щоб знищувати цвіт сучасної української літератури! Після презентації спало на думку, що рішення про дерусифікацію українського літературного простору є єдино правильним!

А сюжет про знищення музею Григорія Сковороди в селі Сковородинівка   схвилював надзвичайно! Адже там я бувала особисто і бачила як плекають це місце працівники музею!

І надзвичайно важливо, що Харківський прес-клуб презентував ці фільми саме у Полтаві, завдяки цьому жителі нашого умовно «мирного» міста змогли ще раз усвідомити масштаби російської загрози, ще раз подякувати Збройним Силам України та активізувати зусилля з волонтерської допомоги.

Щиро вдячна організаторам заходу: членам Харківський прес-клуб, директору Полтавської ОУНБ імені І. П. Котляревського Влезько Надії Володимирівні, Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА за майстерно проведену презентацію.

Дузенко Таміла Андріївна, директорка центральної бібліотеки Полтавської місткої територіальної громади.

 

фото/відео: Громада груп

Перейти до вмісту