Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини

Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини

Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Між Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» в особі ректора, професора Володимира Онищенка та Львівською національною галереєю мистецтв імені Бориса Возницького в особі директора Тараса Возняка було підписано Меморандум про співпрацю. Угода відкриває нові можливості для студентів, аспірантів та викладачів як у навчальному процесі, так і науковій роботі, проходженні практики, стажуванні та реалізації спільних культурно-мистецьких проєктів.

Як наголосив ректор політехніки, це неоціненно важливо для студентів і науково-педагогічних працівників спеціальностей 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» і 022 «Дизайн», а також всього університету як культурно-патріотичного осередку, де популяризується українське мистецтво.

Полтавський державний аграрний університет

17 січня 2024 року завідувач кафедри будівництва та професійної освіти інженерно-технологічного факультету ПДАУ Сергій Яхін і доцент кафедри екології, збалансованого природокористування та захисту довкілля навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології ПДАУ Володимир Калініченко зустрілися з керівництвом Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області для обговорення результатів енергетичного аудиту громадських будівель у селищі Заворскло.

Зустріч відбулася в атмосфері співпраці та взаєморозуміння між університетськими фахівцями та представниками місцевої влади. Головним питанням на порядку денному засідання було обговорення результатів енергетичного аудиту, проведеного спільною командою експертів. Було представлено детальні дані про енергоспоживання в громадських будівлях і можливі шляхи його оптимізації. Експерти ПДАУ висвітлили перспективні напрями впровадження енергоефективних технологій та інновацій.

Оптимізація енергоспоживання у громадських будівлях є ключовим елементом сталого розвитку сільської території. Спільна робота з місцевими органами влади дасть змогу ефективно впроваджувати інновації та сприяти економії енергоресурсів.

Ця ініціатива є яскравим прикладом взаємодії закладу вищої освіти та місцевої влади з метою розвитку сталої та енергоефективної громади. Полтавський державний аграрний університет підтверджує свою готовність продовжувати спільні ініціативи, спрямовані на покращення якості життя та забезпечення енергетичної ефективності на рівні сільських громад.

Полтавський державний медичний університет

Полтавський державний медичний університет разом з Громадською організацією «Українське товариство фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації» (УТІАІ) 18 січня 2024 р. в гібридному форматі провели конференцію «Міждисциплінарні питання надання допомоги пацієнтам з ангіоневротичним набряком».

Необхідність проведення конференції пов’язана із затвердженням нового стандарту медичної допомоги.

Цільовою аудиторією були імунологи, алергологи, сімейні лікарі, терапевти, педіатри, хірурги, анестезіологи, лікарі невідкладних станів, стоматологи.

На науковій конференції були представлені доповіді провідних фахівців України з таких питань:

Патогенетичні механізми розвитку та невідкладне лікування ангіоневротичного набряку, асоційованого з гістаміном;
Ангіоневротичний набряк неалергічного характеру: розбір системи комплементу;
Спадковий ангіоневротичний набряк: палітра клінічних проявів. Або чому про САН має знати кожен лікар;
Спадковий ангіоневротичний набряк – діагноз виключення? Лабораторна діагностика САН в Україні та світі;
Стандарти надання медичної допомоги пацієнтам з САН в Україні: у фокусі лікування.

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

Кременчуцький національний університет отримав сертифікат дійсного члена Європейської асоціації університетів (EUA). Рада EUA ухвалила заявку Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського (КрНУ) на індивідуальне членство у Європейській асоціації університетів/European University Association (EUA). КрНУ набув статусу дійсного члена EUA.

Заявку на індивідуальне членство у EUA Кременчуцький національний університет подав у грудні 2022 року. Претенденти на членство у EUA мають відповідати певним вимогам. При розгляді заявки КрНУ аналізувалися наукова та освітня діяльність університету, його науково-педагогічний потенціал, а також чи сприяє наукова та освітня діяльність закладу ефективній реалізації Цілей сталого розвитку ООН (ЦСР).

Значну роль відіграло і міжнародне визнання КрНУ, яке засвідчували світові рейтинги: QS TOP 250 Universities of Emerging Europe & Central Asia (у КрНУ 23 місце серед 38 університетів України, що увійшли до рейтингу); рейтинг WEB of Universities WEBOMETRICS (у КрНУ 57 місце серед 312 українських університетів); Global University Ranking uniRank™ (86 місце серед 185 ВНЗ України) тощо (наведені дані, дійсні на час подання заявки та ухвалення відповідного рішення).

Членство в EUA відкриває для Кременчуцького національного університету нові можливості для плідної наукової співпраці з європейськими колегами, дослідницької діяльності, академічних обмінів тощо. Адже Європейська асоціація університетів (EUA) представляє понад 850 університетів і національних конференцій ректорів у 49 країнах Європи. EUA відіграє вирішальну роль у Болонському процесі та у впливі на політику ЄС щодо вищої освіти, досліджень та інновацій.

EUA підтримує університети у реалізації Цілей сталого розвитку ООН (ЦСР), асоціація є членом SDG Watch Europe. Після початку повномасштабної російсько-української війни EUA активно підтримує українські університети та допомагає їм інтегруватися у європейський простір.


Перейти до вмісту