Ви тут:
R Суспільство 

Які двері купити в вітальню?

R

Двері відіграють ключову роль в формуванні враження від вітальні, та й житла в цілому, виступають важливим елементом інтер’єру. Згідно з дизайнерським підходом, дверний блок повинен гармоніювати із загальним стилем кімнати, інакше все приміщення може втратити свій естетичний вигляд. Перед тим як купити двері міжкімнатні, варто уважно продумати усі дрібниці та вибирати, дотримуючись порад досвідчених спеціалістів.

На що звернути увагу?

При виборі дизайну дверних полотен слід орієнтуватися на загальний стиль та гамму кольорів інтер’єру. Фільончасті двері ідеально впишуться в інтер’єр класики, тоді як для сучасного стилю рекомендується віддати перевагу строгим та лаконічним моделям. У вітальні в стилі модерн ефективно виглядають двері з хвилястими скляними вставками, а двері зі скляною вставкою по всій площі полотна створять чудовий акцент в інтер’єрі, особливо якщо вони прикрашені орнаментом або фотодруком.

Колір дверей підбирається відповідно до загальної палітри кольорів інтер’єру. Для збільшення візуального простору в невеликих приміщеннях рекомендується вибирати світлі відтінки дверних полотен, тоді як у просторих вітальнях темні двері можуть гармонійно доповнити класичний інтер’єр. Одним із популярних рішень для вітальні є шпоновані міжкімнатні двері..

Важливим аспектом є вибір дверної фурнітури, яка повинна гармоніювати із загальним стилем. Ручки у мінімалістичному стилі підходять до суворих форм дверей, тоді як класичним полотнам підійде вигнута фурнітура на вінтажній розетці.

Міжкімнатні двері: знайомство з різноманітністю матеріалів

У наш час різноманітність матеріалів для виготовлення міжкімнатних дверей може заплутати навіть досвідченого фахівця.

  1. Шпон. Є повноцінним дерев’яним каркасом, покритим декоративним шаром натурального дерева цінних порід. Двері виглядають презентабельно, мають довгий термін служби і легко встановлюються. Відмінний вибір для поціновувачів краси, які не бажають переплачувати за неї.

  2. Екошпон. Виготовляється з деревних волокон, але за своїми властивостями можна порівняти з пластиком. Зовнішнє покриття імітує дерево, зберігаючи при цьому однорідну структуру та рівномірне фарбування по всьому полотну.

  3. Масив дерева. Призначені для тих, хто віддає перевагу тільки найкращому. Ці моделі створені для враження статусу та смаків власника.

Стиль та дизайн міжкімнатних дверей: основні правила вибору

Варто назвати кілька простих правил, при дотриманні яких ви зможете правильно підібрати двері для вітальні, спальні та дитячої. Хоча поширена думка, що двері у квартирі мають бути однаковими, це твердження не є суворим правилом. В іншому слідуйте традиційним рекомендаціям дизайнерів.

  1. Колірна гама:

  • темні двері створюють враження тяжкості та вимагають простору;

  • світлі кольори додають повітря та візуально збільшують приміщення;

  • уникайте надто точного поєднання кольору дверей з підлогою або меблями.

  1. Скляні вставки:

  • скло робить двері легшими, але слід дотримуватися балансу;

  • вибір між матовим та прозорим склом залежить від функціональності кімнати та ваших уподобань.

Вибір типу конструкції дверей: адаптація до розмірів приміщення

Після вирішення питання з матеріалом переходимо до обговорення конструктивних особливостей, при цьому важливо враховувати параметри приміщення.

У невеликих квартирах або вузьких просторах традиційних дверей може просто не вистачити місця. Тому настійно рекомендуємо запросити спеціаліста для вимірів, який як досвідчений професіонал зможе запропонувати альтернативні варіанти. Наприклад, для невеликих віталень часто використовуються рото-двері, що обертаються. Це рішення не тільки виглядає сучасно та оригінально, а й економить площу.

Іншим корисним варіантом для обмежених просторів є двері із розсувною системою. Тим не менш, слід ретельно планувати дверні отвори заздалегідь, враховуючи вирівнювання стін та підлоги.

Перейти до вмісту