Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували виставку Івана Герцуня

4 грудня у відділі мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.І.П.Котляревського відбулася презентація персональної виставки талановитого митця, художника Івана Герцуня.

В експозиції представлено 20 робіт в техніці олійного живопису, серед яких сюжетні твори, пейзажі і портрети. У жанрових творах “Артеміо КОТраміні”, “Чіка”, “Погляд із задзеркалля”, “Поєдинок за троянду” висловлено погляд автора на історичне минуле та зроблена спроба розкрити психологічні характери персонажів та передається дух доби (Середні віки, епоха Відродження, 90-ті роки ХХ ст, сучасність). В портретах “Artemio Catraminni” і “Вальда фон Шварцвальд” автор хотів розкрити естетику доби Відробження засобами постмодернізму. Пейзажі, виконані в імпресіоністичній манері, передають ліричне замилування художника рідними краєвидами.

 

Центральним твором виставки є сюжетна картина “Дума для шаблі”. Це власна інтерпретація автора на відомий образ козака Мамая, через призму якого художник хоче розповісти про характер українського лицартва, його символи і значення для сьогодення.

Кольори та художні засоби, наявні у творах спонукають глядача замислитись над вічним та віднайти власне ставлення до дійсності.

Довідково.
Іван Герцунь народився 3 лютого 1996 року в селі Гора Полтавського району. Навчався у Полтавській дитячій художній школі, після закінчення якої відвідував арт-студію “Художник”. Вищу освіту здобував у Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка на кафедрі образотворчого мистецтва архітектурного факультету. Магістратуру продовжив одразу у двох напрямках.

У Полтавському національному педагогічному університеті ім. В. Короленка навчався стаціонарно на кафедрі образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету та заочно на історичному факультеті. Працює науковим співробітником науково-масового відділу та виставкової роботи у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені М. Ярошенка.
Крім живопису, захоплюється історичною реконструкцією, історичним фехтуванням та лимарством.

Марія Бойко

Фото – Ігор Лотиш


Перейти до вмісту