Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині виявили сказ у кота

1 грудня до Хорольської дільниці ветеринарної медицини надійшло повідомлення про загибель кота, у якого напередодні спостерігали клінічні ознаки подібні до сказу.

Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Полтавській області.

Фахівцями Хорольської дільниці ветеринарної медицини створено комісію та здійснено виїзд на місце події для проведення епізоотичного обстеження, відбору патологічного матеріалу та направлення його до Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області з метою виключення захворювання тварини на сказ, а також проведення необхідних ветеринарно-санітарних заходів згідно чинної Інструкції “Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин”, затвердженою наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 15 березня 1994 року №5, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 31 березня 2004 року №54/263.

“Відповідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Регіональної державної лабораторії Держпродсроживслужби в Полтавській області 1 грудня 2023 року підтверджено захворювання кота на сказ”, – йдеться у повідомленні.

Спеціалістами Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області ініційовано проведення засідання місцевої Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з метою встановлення карантинних обмежень та оголошення неблагополучною по сказу територію села Вишняки, Хорольської міської територіальної громади Лубенського району, а також затвердження Плану заходів з локалізації та ліквідації сказу кота на території с. Вишняки, Хорольської міської територіальної громади Лубенського району та недопущення розповсюдження даного захворювання на інші території. До загрозливої зони неблагополучного пункту віднесено території сіл Бутівці, Вербине, Глибока Долина, Єньки, Ковалі, Ковалівка, Котуржиха, Кулики, Костюки, Новоаврамівка, Новоіванівка, Павленки, Петракеївка, Пристань, Радьки, Садове, Староаврамівка, Трубайці, Штомпелівка та місто Хорол Хорольської міської територіальної громади Лубенського району.

У неблагополучному пункті розпочали оздоровчі заходи. Державна служба ветеринарної медицини проводить безкоштовні щеплення проти сказу всіх сприятливих тварин у неблагополучному пункті та загрозливій зоні.

фото: ілюстративне

Перейти до вмісту