Ви тут:
Суспільство Україна 

Коригував повітряні удари по Миколаєву: СБУ затримала чергового агента рф

CБУ здійснила затримання ще одного агента з головного управління генштабу збройних сил Росії (гру). Цей агент був задіяний у розвідці позицій та маршрутів руху українських Збройних Сил на Миколаївщині.

Джерело: СБУ.

Основною метою фігуранта було виявлення можливих місць розташування зенітно-ракетних комплексів протиповітряної оборони ЗСУ на території цього регіону. Щоб виконати це завдання, агент отримав 10 тисяч гривень “авансу” на власну банківську картку від своїх “кураторів” з російської сторони.

Додаткові кошти планувалося перераховувати йому по мірі отримання нових координат базування та руху українських військ. Ця розвідна інформація була потрібна агресорам для підготовки нових та коригування попередніх ударів по області з використанням ракет та дронів-камікадзе типу Shahed.

Співробітники СБУ завадили виконанню цих планів, виявивши місцеперебування російського агента та затримавши його при спробі передачі розвідувальної інформації ворогам.

За даними слідства, затриманий є місцевим мешканцем, якого військова розвідка РФ набрала через його рідних, що проживають на тимчасово окупованій частині Херсонщини та мають тривалі зв’язки з російськими спецслужбами.

За вказівкою окупантів родичі передали фігуранту контакт “куратора” з російської сторони та “умовні фрази”, які він використовував для встановлення агентурного зв’язку з окупантами.

Під час обшуку у затриманого був вилучений мобільний телефон, яким він здійснював зв’язок з агресором.

 

фото: СБУ.


Перейти до вмісту