Ви тут:
Суспільство Україна 

Хотіли продати рашистам запчастини до бойових літаків: СБУ викрила групу злочинців

Співробітники Служби безпеки України зупинили намір ділків з Дніпра реалізувати викрадені запчастини до бойових літаків російським рашистам.

Джерело: СБУ.

За попередніми даними, викрадені стартер-генератори та авіанасоси для багатоцільових винищувачів МіГ-29 на суму понад 10 млн грн, які були викрадені з українського підприємства, мали бути продані через спільний план злочинців.

За слідчими, до цієї схеми причетний кримінальник з Дніпра, який викрав відповідне обладнання зі складу компанії-виробника у 2019 році. Після крадіжки зловмисник передав військову продукцію підприємцю для зберігання та подальшого збуту.

Виявлено, що злочинець тривалий час ховав авіакомплектуючі на своїй станції техобслуговування, а пізніше виставив їх на продаж, розмістивши оголошення на спеціалізованому сайті. Російські представники військово-промислового комплексу виявили інтерес до цих запчастин, шукаючи їх для бойових літаків.

Співробітники СБУ вивчили факти злочинної діяльності та перешкодили продажу військового обладнання окупантам. Під час обшуку у підприємця-фігуранта вилучено 10 авіанасосів, 2 стартер-генератори та 1 тисячу додаткових комплектуючих.

Проводиться розслідування за ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України, яке розпочато слідчими СБУ щодо легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчиненою організованою групою в особливо великому розмірі. Зловмисникам може загрожувати до 12 років ув’язнення.

фото: СБУ.


Перейти до вмісту