Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Герой ЗСУ Лапухін, Козацька, Європейська, Незалежності: у Чутівській громаді перейменували 25 вулиць

Відповідно до закону “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії” та згідно із рішенням 38 сесії 8 скликання Чутівської селищної ради  Полтавського району перейменовано 25 об’єктів топонімії населених пунктів громади.

Про це повідомили у Полтавському офісі УІНП.

У селищі Чутове вул.Мічуріна перейменували на Захисників України, вул Горького на Козацьку (з метою актуалізації важливої сторінки історії України: саме на території сучасної Чутівської громади відбулася Коломацька козацька рада, на якій було обрано гетьманом України Івана Мазепу); Маяковського на Українська.

Незалежності-на пошану цього найбільшого державного свята перейменували вулиці Гагаріна у селі Лозуватка та 40-річчя Перемоги (Колими над Бухенвальдом-уточнення авт.) у селі Смородщина

У селі Василівка вулиці у назві якої звеличувався сталінський трубадур Максім Горький надали назву, що символізує вектор розвитку України – Європейська.

У селі Першотравневе (його планується перейменувати на Майдан) з’явилася назва на честь полеглого героя російсько-української війни Валерія Лапухіна. Він народився 23 грудня 1992 року в селі Власівка Зіньківського району. У 2008 році закінчив Таверівську школу, у 2011-му вступив до Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. У 2015 році здобув вищу  освіту, а також пройшов військову підготовку при НТУ «Харківський політехнічний інститут». Того ж року пішов працювати фахівцем з логістики агрофірми «Ніка», яка входить до агрохолдингу «Астрата-Київ». Згодом став головним інженером агрофірми. 14 квітня 2022 року вирушив на захист України від російських окупантів. Проходив службу у в/ч А4118 на посаді командира взводу 1-ї мінометної батареї. Поліг 5 серпня 2022 року, виконуючи бойове завдання у Донецькій області.

Перейти до вмісту