Ви тут:
Суспільство Україна 

Британія спільно з Норвегією створили морську коаліцію для підтримки України

Велика Британія та Норвегія провадять нову ініціативу під назвою “морська коаліція” з метою надання допомоги Україні, постачаючи кораблі та інші морські засоби Збройних Сил для посилення їхньої бойової готовності на морі. 

Джерело: “Еспресо”

“Нова коаліція зобов’язується забезпечити Україні довгострокову підтримку через навчання, постачання обладнання та підвищення інфраструктури для зміцнення безпеки в Чорному морі”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що блокада РФ Чорного моря серйозно обмежила можливості України з експорту морським шляхом. Тому підтримка у розвитку морських сил українських військ, включаючи заходи протидії загрозі від російських морських мін, допоможе відновити морську торгівлю країни.

Міністр оборони Великої Британії, Грант Шаппс, підкреслив, що ця нова морська коаліція зосереджується на координації допомоги, яку Велика Британія, Норвегія та інші країни надають Україні. За його словами, у майбутньому це сприятиме перетворенню українського військово-морського флоту, роблячи його більш сумісним з західними союзниками та НАТО, зміцнюючи безпеку в Чорному морі.

Також зазначається, що морська коаліція планує тісно співпрацювати з ВМС і Міністерством оборони України для розвитку різноманітних можливостей, у тому числі з швидкого розвитку військово-морських сил в Чорному морі, модернізації морської піхоти України та річкових патрульних кораблів для захисту прибережних територій та внутрішніх водних шляхів.

 

 

фото: ілюстративне.


 

Перейти до вмісту