Ви тут:
Суспільство Україна 

Безбар’єрність і рівні можливості потрібні не «окремим категоріям» – вони потрібні всім, – Олена Зеленська

Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у Національному форумі прав людей з інвалідністю, який відбувся в Міжнародний день людей з інвалідністю в Києві.

Джерело: Офіс Президента.

У межах форуму було проведено панельні дискусії за трьома ключовими темами: сприйняття інвалідності, працевлаштування людей з інвалідністю, відбудова та безбар’єрність. Серед спікерів – представники органів влади, громадських організацій, ЗМІ та бізнесу.

«Ми маємо розуміти, що для людей з інвалідністю випробування не обмежуються отриманням протеза. У буденному житті вони лише починаються: із громадським транспортом, незручними під’їздами, недоступними укриттями», – сказала у виступі Олена Зеленська.

Вона зазначила, що нещодавнє соціологічне дослідження, проведене на замовлення «Ліги сильних», продемонструвало: люди з інвалідністю, як і раніше, називають головним дискримінаційним моментом можливість вільно пересуватися за межами помешкання, неможливість доступу до об’єктів публічного простору та дискримінацію при пошуку роботи й працевлаштуванні.

«Людям потрібні не лише наші правильні слова й правильні емоції, а й правильні дії», – наголосила дружина Президента.

Перша леді розповіла, що в «Довіднику безбар’єрності» – першому українському посібнику з коректного спілкування – тепер є розділи не лише про комунікацію. З початку війни він відповідає на запитання, що робити в надзвичайних ситуаціях. А тепер у спеціальному розділі «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» будуть поради, зокрема, про працевлаштування та навчання.

Також цього року буде представлено створений у межах ініціативи Олени Зеленської «Гайд безбар’єрних подій». Путівник вийде окремою книжкою, а також буде інтегрований у сайт «Довідника безбар’єрності». Гайд розповідатиме, як зробити безбар’єрними будь-які заходи – від зібрань до виставок.

Перейти до вмісту