Ви тут:
Суспільство 

2 грудня: яке сьогодні свято, іменини, народні прикмети та заборони

За новим церковним календарем згадують одного з 12 малих пророків – святого Авакума.

Він народився в VII столітті в Єрусалимі. Про його життя відомо мало. Він був восьмим із 12 пророків і зробив кілька історичних передбачень. Авакум передбачав полон Вавилоном Ізраїлю, падіння Єрусалимського храму і прихід Месії. Також у писаннях сказано, що Авакум дав їжу пророку Даниїлу, якого віддали на розтерзання левам. Відомо також, що святий пророк прожив до глибокої старості.
Свято 2 грудня за старим стилем – день пам’яті пророка Авдія.

Іменини сьогодні відзначають Степан, Андрій, Іван, Микола, Кирило, Володимир, Матвій, Борис, Сергій, Маргарита.

Святого Авакума вважають покровителем дітей і просять захистити їх від хвороб, травм, злих духів і недобрих людей, моляться про здоровий сон для немовлят, які часто плачуть ночами.

За народними прикметами цього дня слід очистити свій дім від негативу – для цього потрібно викинути непотрібні речі, а, якщо вони в хорошому стані, то роздати нужденним. Цей час найкраще провести в сімейному колі, можна шити, в’язати або вишивати.

Тим, хто дотримується посту, цього дня можна їсти гарячу їжу з олією, рибу і трохи вина.

У народне свято 2 грудня у Київській Русі побоювалися опівночниць – нічних духів, які наганяють на людей жахіття. Щоб захистити від поганого сну дитину, на неї вдягали нову нічну сорочку, змочену святою водою.
Наші предки в це народне свято проводили спеціальний обряд для достатку в родині і захисту дому від злих сил. Для цього тупою стороною сокири вдаряли по всіх одвірках і віконних рам в домі. Вірили, що такий ритуал принесе удачу. Також сокиру клали під ліжко дитини або вагітної жінки, щоб нечисть їх не чіпала.

В свято 2 грудня намагалися без потреби не виходити з дому, оскільки побоювалися, що в цю дату на землі панує зла сила, яка задурманює розум. Також в цю дату не приймали важливих рішень, не ризикували і не робили фінансових вкладень, оскільки, за повір’ями, нечисть може підштовхнути до неправильних рішень.
Наші предки 2 грудня намагалися зберегти тіло в теплі. Вірили, що тоді жодна хвороба не загрожуватиме здоров’ю. У цей день сиділи біля печі і пили трав’яний чай з медом. Мед 2 грудня, за давніми віруваннями, наділявся особливими цілющими якостями.

У цей день не варто випасати домашню худобу. Невдалий день для великих покупок, ризикованих фінансових вкладень і важливих починань. У цю дату не можна пити алкоголь. Сьогодні з нетверезою людиною може трапитися біда.

Якщо вітер вдень змінив напрямок, то погода скоро зіпсується. Похмурий день віщує швидке потепління. Ясне небо – до швидких морозів. Кіт ховається під ковдру – скоро похолодає. Якщо випало багато снігу, то в наступному році будуть суворі морози. Важливо, що у наш час клімат дуже змінився, і всі давні прикмети для нас актуальні.

Марія Бойко

фото: ілюстративне.


Перейти до вмісту