Ви тут:
Суспільство 

“Завжди перші!”: в Україні відзначають День Десантно-штурмових військ

21 листопада в Україні відзначають День Десантно-штурмових військ. Навіть у мирний час перебувають вони у постійній бойовій готовності та є наймобільнішим родом військ, який спроможний виконувати будь-яке завдання в різних умовах.

Джерело: Полтавський обласний ТЦК та СП.

Девіз “Завжди перші!”, як і маруновий берет – візитівка українських десантників.

Маруновий берет, як символ десанту, вперше з’явився у 1942 році. Пропозицію зробити саме такий головний убір візитівкою “народжених у повітрі” запропонував командир британської Першої десантної дивізії Фредерік Браунінг. Згодом після вдалих спільних операцій, захоплені мужністю колег, британські десантники дали право носити марунові берети американським “ейрборнам”.

Нині берет темно-бордового відтінку носять десантники 59 країн, зокрема 19 країн НАТО. Україна стала шістдесятою у цьому списку, долучившись до західноєвропейської мілітарної традиції. Для українських десантників колір марун – це колір запеченої крові загиблих побратимів.

Небесний покровитель десантників у всьому світі – Святий Архістратиг Михаїл. Є у цьому цілком розумна аналогія: Архістратиг з Неба на Землю веде Воїнство Боже, так і десантники з неба на землю обрушуються, перемагаючи ворогів. Образ Архістратига увійшов і в емблематику ДШВ. Беретний знак українських десантників – це композиція з крил, полум’яного меча і парашута.

Сьогодні українські десантники відзначають шосту річницю відтоді, як вони стали рівними серед перших у світовому десантному братстві. І недарма вони гордо несуть своє гасло – “Завжди перші!”. Саме українським десантникам належить світовий рекорд – наші герої здійснили найдовший рейд збройного формування у військовій історії світу.

Головні переваги українських ДШВ – висока мобільність, здатність швидко досягати визначених районів та рубежів, спроможність самостійно виконувати завдання в складних умовах, на будь-яких напрямках, високий рівень підготовки, мотивації та бойового духу.

Воїни ДШВ це високовмотивовані та добре підготовлені військові у складі ЗСУ.

Перейти до вмісту