Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

З 1 грудня набере чинності новий порядок пропуску та обліку гуманітарної допомоги, – Наталії Скабук

Починаючи з першого дня грудня запрацює новий порядок пропуску гуманітарної допомоги. Будуть скасовані гарантійні листи, запровадиться зручна форма для автоматичних звітів та електронний інструмент обігу самої допомоги.

Більше про порядок оформлення гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану на брифінгу розповіла в.о. першого заступника начальника Полтавської митниці Наталії Скабук.

«З 1 грудня 2023 року набере чинності новий Порядок пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2023 N 953.

Його основними змінами є впровадження доступного електронного інструменту обліку гуманітарної допомоги, запровадження зручної форми для автоматичних звітів; скасування гарантійних листів», – зазначила Наталії Скабук.

Алгоритм дій отримувачів гуманітарної допомоги, який допоможе зорієнтуватися після набрання чинності нового порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану:

1. Реєстрація на веб – платформі Міністерства соціальної політики «Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги» (АС ГД) за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису) (https:/human- aid.ioc.gov.uallogin-page);

2. Отримання унікального номера отримувача в Єдиному державному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги;

З. Внесення переліку товарів, які планується завозити;

4. Збереження унікального коду гуманітарної допомоги;

5. Подання декларації з унікальним кодом до митних органів під час перетину митного контролю;

6. Ввезення гуманітарної допомоги;

7. Обов’язкове звітування до 15 числа місяця, що настає за місяцем, в якому зазначено дату внесення інформації про митне оформлення гуманітарної допомоги за декларацією.

«Слід зазначити, що внесення інформації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, до авторизованої системи та присвоєння унікального коду гуманітарної допомоги засвідчує факт визначення товарів гуманітарною допомогою», – зазначила Наталія Скабук.

Перейти до вмісту