Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрилася виставка старожитностей з колекції Віталія Закладного

12 листопада у Полтавському літературно-меморіальному музеї відбулась творча зустріч з відомим полтавцем, лікарем-психіатром, членом ГО «Добродії Полтавщини» та дослідником Віталієм Закладним та презентація виставки старожитностей із зібрання автора.

Завдяки йому з небуття повернулось ім’я непересічної особистості, новатора в медицині лікаря Олександра Несвіцького. Також Віталій Закладний дослідник та автор низки науково-популярних видань та публікацій, присвячених видатним краянам.

Однією з найбільших праць автора є дослідження всесвіту «Енеїди». Нещодавно була презентована одна з останніх книг автора — 2 томи «Енциклопедії Енеїди», де зібрані рецепти давніх страв, одягу, посуду, транспорту. Хто читав «Енеїду», погодиться: праця титанічна. Навіть такий твір без розуміння «термінології» цікавий, а Віталій Закладний у своїй роботі занурює нас у історичний контекст. Маючи під рукою  таку енциклопедію і оригінал читати приємніше.

Віталій Закладний має власну колекцію старовини – сорочки, рушники, підзори, вишиті серветки, предмети побуту. До прикладу, чи знаєте ви що таке «жлукта»? В зібранні є унікальні речі – «чорні сорочки». Це велика рідкість, бо вишивали їх на власний похорон. Рідкість також і вишиті чоловічі сорочки – зазвичай вони максимально зношувались, після цього їх розривали на ганчірки. З чоловічого одягу також робили дитячі речі і пелюшки.

Виставка діятиме протягом місяця. Музейники запрошують бажаючих на гостину щодня з 9 до 17 години.

 

 

 

Ольга Тютюнник

Перейти до вмісту