Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У медзакладах Полтавщини достатньо вакцини проти кору, паротиту та краснухи, – Олена Асаул

Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – це вакцинація. І для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я проводить національну кампанію з вакцинації для “довакцинації” проти кору всіх нещеплених дітей, які з різних причин пропустили щеплення КПК та забезпечення вчасного отримання щеплення КПК.

Джерело: Полтавська ОВА.

За календарем щеплень в Україні першу дозу вакцини вводять дітям у 12 місяців, другу дозу – в 6 років. Малечі, яку не було вакциновано вчасно, вводять дві дози вакцини з інтервалом мінімум у 1 місяць.

“Якщо у вас був контакт із хворим на кір, а ви не знаєте, вакциновані чи ні, то потрібно пройти екстрену вакцинацію. Причому в перші 72 години після контакту – ефективність протидії вакцини хворобі сягає 95%. Щеплення КПК також надає захист проти краснухи й паротиту. Щонайменше через місяць після отримання першої дози вакцини у зв’язку з екстреним щепленням варто отримати і другу дозу вакцини КПК для надійного захисту в майбутньому”, – розповіла завідувач імунологічним відділом ДУ “Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Олена Асаул.

У червні разом із міжнародним дитячим фондом ЮНІСЕФ в Україну доставили 657 000 доз вакцини М-М-R II проти кору, краснухи та паротиту як гуманітарну допомогу. 5 350 доз отримала Полтавщина. Це вакцина ММR II виробництва Нідерландів.

“Вона є безпечною та ефективною, схвалена до використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Наразі цієї вакцини достатньо в Полтавській області. І ви можете щепити свою дитину в пунктах щеплень”, – сказала Олена Асаул.

Щоб зробити безкоштовне щеплення проти кору, паротиту і краснухи, необхідно звернутися до сімейного лікаря, педіатра або найближчої амбулаторії.

Перейти до вмісту