Ви тут:
Анонс Культура Оголошення Суспільство 

У Києві представлять книгу “Лохвиччина: фольклорно-етнографічні студії та матеріали”

У вівторок, 5 грудня, о 15:00 у Музеї Голодомору відбудеться презентація результатів дослідницького етнографічного проєкту, підсумком якого став вихід у світ наукового видання «Лохвиччина: фольклорно-етнографічні студії та матеріали».

Джерело: Музей Голодомору.

У 2020 році відбулася експедиція, ініційована громадською організацією “Моя провінція” за участю фахівців Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. Тривалість роботи над грунтовним виданням, яке налічує 556 сторінок, склала три роки. Результатом стала докладна етнографічна характеристика регіону, зібрана з уст місцевих мешканців.

Науковці відвідали 23 населених пункти Лохвиччини та опитали десятки осіб. Збираючи етнографічний матеріал, учасники експедиції документували і історичну пам’ять краю.

“Однією з ключових подій, яка різко змінила життя Лохвиччини та її ідентичність, став Голодомор. Про це нам розповідали неофіційно, але зі зміною тону, ніби занурюючись у інший, жахливий світ. Подальші дослідження цього аспекту стали справою честі для нашої команди та місцевих дослідників. Тому ми вирішили започаткувати окремий проєкт, уклали меморандум про співпрацю з Музеєм Голодомору і хочемо поділитися нашими першими результатами, розповісти про Лохвиччину та спонукати інші громади прийняти ініціативу у свої руки для вивчення своєї минувшини”, – повідомила голова ГО “Моя Провінція” Яніна Алєєва.

У презентації візьмуть участь фольклорні колективи.

Коли: 5 грудня 2023 року о 15:00

Де: Зала пам’яті Музею Голодомору (вул. Лаврська, 3)

Перейти до вмісту