Ви тут:
Культура Суспільство 

У Горішніх Плавнях музей отримав у дарунок історичну колекцію

Днями до Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні завітав дослідник старовини Володимир Дяченко. Він привіз багато цікавих старовинних предметів, якими люди користувалися у сільській місцевості у ХХ ст. 

Ці експонати зібрані краєзнавцем у селах Дружба, Говтва, Пашенівка та Буняківка Козельщинського району Полтавської області. 

Зі слів Володимира Васильовича у с. Буняківка була Хресто-Воздвиженська церква, побудована у 1791 році сотником Остроградським Володимиром Федоровичем, а в 1943 році спалена німцями. У 2019 на місці знищеного храму Володимир Дяченко встановив хрест (висотою 4 м), а в пам’ять про жителів цих сіл у 2020 році збудував «батьківську хату» (4 х 4 м). Неподалік від хатинки є колодязь та 2 хрести (один із яких присвячений козакам), плити з написами й віршами. 

Такий затишний куточок був створений за участі небайдужих людей. Краєзнавчий музей Горішніх Плавнів висловлює вдячність Володимиру Васильовичу за те, що він довірив предмети старовини, якими поповниться фондова колекція закладу.


 

Марина Безсмольна 

Перейти до вмісту