Ви тут:
Суспільство Україна 

“росія – імперія зла: витоки явища, злочини кремля, напрями досліджень”: круглий стіл у Полтаві

У Державному архіві Полтавської області відбувся круглий стіл на тему «росія – імперія зла: витоки явища, злочини кремля, напрями досліджень».

Джерело: Полтавська ОВА.

У заході взяли участь представники різних сфер – державні службовці, науковці, музейні працівники, вчителі та учні, представники громадськості.

Учасники круглого столу обговорили зовнішню політику Росії в різні історичні періоди, зокрема на сучасному етапі. Вони також розглянули сутність поняття «імперія зла» та доцільність його використання в наукових дослідженнях.

У своїх виступах промовці наводили численні факти злочинів Росії проти українського народу, починаючи з XVIII століття і до наших днів. Зокрема, вони згадали про репресії проти козацької старшини, яка підтримала гетьмана Івана Мазепу, постійне використання матеріальних і людських ресурсів України в імперських цілях, репресії проти політичних опонентів та української інтелігенції, позбавлення виборчих прав та розкуркулення «неблагонадійних» осіб, організацію штучних голодоморів, спрямованих на знищення українців як етносу, привласнення і знищення культурних та історичних цінностей.

Учасники круглого столу дійшли спільного висновку, що тема злочинів Росії потребує подальших ґрунтовних досліджень та постійного висвітлення серед молоді.

Державний архів Полтавської області прагне розширити напрями використання та популяризації документів. Окрім публікацій у медіа, презентацій документальних виставок, проведення уроків та лекцій, архів за участю науковців організовує круглі столи з обговорення актуальних питань сьогодення.

 

фото: Полтавська ОВА.


Перейти до вмісту