Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавщина отримала мобільну лабораторію для експрес-аналізу ДНК

12 приладів для швидкісного встановлення ДНК-профілю людини “ANDE 6С” передали на відкритті тренінгу для 36 експертів-криміналістів та 12 керівників СУ ГУНП в Черкаській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Житомирській, Хмельницькій, Чернівецькій, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській областях, а також у м. Києві. Саме ці регіони будуть укомплектовані отриманими мобільними лабораторіями.

Про це повідомили у Нацполіції.

“Це стало можливим за підтримки Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США, які надали криміналістам Національної поліції ще 12 приладів для швидкісного встановлення ДНК-профілю людини “ANDE 6С” в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги “Посилення спроможності Національної поліції України у боротьбі із вторгненням російської федерації. Минулого року американські партнери вже передали українським криміналістам 20 аналогічних ДНК-лабораторій, які наразі ефективно використовуються в 14 обласних підрозділах Національної поліції України та в Головному слідчому управлінні”, – йдеться у повідомленні.

Криміналісти Нацполіції використовують “ANDE 6С” для проведення швидкого відбору біологічних зразків безпосередньо на місці події, адже часто на місцях прильотів ракет після пожеж, у братських могилах знаходять лише фрагменти тіл, і одразу неможливо встановити навіть кількість загиблих. Завдяки сучасному устаткуванню встановити особи загиблих стало можливим всього за півтори години, і нерідко — зі 100-відсотковою результативністю. Так, наприклад, на місцях наймасовіших трагедій, а саме внаслідок ракетних ударів росіян у Кременчуці, Вінниці, Умані, в селі Гроза, Краматорську, Куп‘янську та під час ексгумації тіл на місці масового захоронення в Ізюмі Харківської області криміналістам Нацполіції вдалося ідентифікувати тіла всіх загиблих.

“Від сьогодні наші можливості ще більше розширяться. Завдяки Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США Національна поліція України отримує ще 12 приладів для швидкісного встановлення ДНК-профілю людини «ANDE 6С», а значить — кожне головне управління Національної поліції в областях буде повністю укомплектоване ними, а прифронтові регіони матимуть по декілька”, — зазначив перший заступник Голови Нацполіції Максим Цуцкірідзе.

Нові мобільні лабораторії для швидкісного встановлення ДНК-профілю одразу почали використовувати на практиці в рамках розширеного тижневого тренінгу, який включає в себе навчання з роботи зі “складними” зразками. Йдеться про “кістковий” довгий протокол — методику роботи з тілами, які зазнали значних гнилісних змін або термічного впливу.

“Ті, хто скоює злочини, мають постати перед правосуддям. На Національну поліцію України покладена велика відповідальність, і я сподіваюся, що все надане обладнання буде використано для досягнення ключової мети — виявлення та притягнення до відповідальності винних у скоєнні жахливих злочинів. Коли йдеться про воєнні злочини, ми завжди наголошуємо на тому, що світ ніколи не зможе забути, і я сподіваюся, що з навичками, які ви отримали на сьогоднішньому тренінгу, ви зможете виявляти та документувати ці злочини ще більш ефективно. А прилади ANDE 6C допоможуть вам робити це швидше та якісніше», — сказав керівник відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Джошуа Тембладор.

Отримання додаткових приладів ANDE дозволить прискорити роботу щодо встановлення ДНК постраждалих і значно розвантажить роботу інших криміналістичних підрозділів Нацполіції.

фото: поліція

Перейти до вмісту