Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

НСЗУ закупила для Полтавщини медичних послуг на понад 5 млрд грн, – Наталія Гусак

На 1 листопада у Полтавській області було виписано 578 тисяч електронних рецептів на “Доступні ліки”. За погашеними рецептами аптеки вже отримали 65,3 млн грн від НСЗУ.

Про це розповіла голова НСЗУ Наталія Гусак, яка 7 листопада з робочим візитом перебуває на Полтавщині.

“Трансформація системи охорони здоров’я триває. Цьогоріч НСЗУ для жителів Полтавської області закупила медичних послуг на суму більше 5 мільярдів бюджетних коштів. На сьогодні вже понад 4 млрд грн сплатили за договірними зобов’язаннями. Це означає, що люди вже отримали відповідні послуги”, – розповіла Наталія Гусак.

Наразі у Полтавській області 570 аптек є учасницями програми “Доступні ліки”. При цьому середня відстань від місця надання первинної медичної допомоги до найближчої аптеки-учасниці програми у Полтавській області складає 7,2 км.

“З головами громад області, власниками аптек будемо говорити щодо розширення дії програми “Доступні ліки”, – сказав директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак.

Наразі за програмою реімбурсації “Доступні ліки” можна отримати медичні препарати від серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу, цукрового та нецукрового діабету, бронхіальної астми: епілепсії, розладів психіки та поведінки, хронічного обструктивного захворювання легенів, хвороби Паркінсона та імуносупресивні препарати. У серпні 2023 року список поповнили знеболювальні для паліативних хворих. 3 жовтня додані тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові.

“Електронний рецепт на ліки надають за діючою речовиною. Тож пацієнт сам може обрати ліки — вітчизняного чи іноземного виробника”, – зазначила Голова НСЗУ Наталія Гусак.

Загалом, як зазначила голова НСЗУ, для жителів Полтавської області закуповують увесь спектр медичних послуг. Насамперед, це – екстрена, первинна медична допомога.

“Усі жителі Полтавщини мають знати, що послуги “екстренки” НСЗУ закуповує. У цей складний час, сімейні лікарі мають надавати максимальний спектр послуг, який передбачено на первинці. За останній рік бачимо зростання кількості випадків інсультів, неінфекційних захворювань, таких як – діабет. Тож саме сімейні лікарі мають стати тим форпостом, які повернуть українців до думки, що їхнє здоров’я — важливе”, – розповіла Наталія Гусак.

Також додала, що у 2024 році нових напрямків не впроваджуватимуть, а посилюватимуть ті, що вже є.

“Насамперед, розширимо перелік лікарських засобів, які використовують при розладах психіки. Буде достатньо антидепресантів, яких зараз потребують. Також у деякі напрямки додамо комбінуючі препарати”, – зауважила голова НСЗУ.

Перейти до вмісту