Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Гурт «ТіК» представив полтавцям програму «18+» і зібрав кошти на ЗСУ

У Полтаві відбувся концерт гурту «Тверезість і культура», а по-простому «ТіК»: у межах всеукраїнського туру артисти представляли свою нову програму під назвою «18+» та збирали кошти на підтримку Збройних сил України.

Концерт-холл «Villa Крокодила» цього вечора був заповнений вщерть. Людей від відвідування довгоочікуваної зустрічі з улюбленим гуртом не втримали ні холод, ні дощ, ні вітер, які розгулялися в місті. Прийшли й ті, кому ще не виповнилося й 20-ти, і ті, кому по 30-40 років, і ті, кому вже за 60, а то й 70. Причому мало хто з відвідувачів залишався сидіти за столиками: люди намагалися підійти ближче до сцени, співали й танцювали разом із виконавцями. Хтось вимахував прапорцями, хтось робив селфі на тлі колективу, хтось знімав фото/відео на телефон або взагалі вів пряму трансляцію з концерту.

Драйв у залі панував від перших звуків запальних «Кацапів», що вже стали трендом 2023 року, – саме цією піснею з нового альбому гурт розпочав свій виступ. У єдиному пориві, часто голосніше, ніж сам соліст Віктор Бронюк, передаючи власні почуття до російських загарбників, зал вигукував знаменитий напрям, у якому мають іти москалі. Ці неймовірні емоції одразу налаштували публіку на одну хвилю з «ТіК», тож складалося враження, наче й не було у виступах колективу трирічної перерви, спричиненої пандемією й повномасштабною війною.

На жаль, остання й на сьогодні впливає на діяльність артистів. Зібратися разом у повному складі їм вдалося тільки тепер. Окрім того, що з 2014 року члени гурту активно займалися волонтерством, закупили для потреб армії близько 100 автівок, дехто ще й досі служить або донедавна служив у ЗСУ. Так, клавішник Євген нині – старший солдат Повітряних сил, гітарист Олександр – штаб-сержант ЗСУ, сам Віктор Бронюк – уже звільнений у запас солдат. Утім, навіть перебуваючи не на фронті, вони намагаються допомагати побратимам.

От і цей тур був організований серед іншого задля збору коштів на автомобілі для Збройних сил. Під час нього артисти збирають отримують пожертви та проводять аукціони, розігруючи пам’ятні речі. Так, у Полтаві продали бейджик-перепустку на концерти гурту «ТіК» із підписом фронтмена (за 5000 грн), марку з серії «Слава Збройним силам України» (за 3000 грн), футболки з логотипом гурту й словами з «Кацапів» (за 3000 і 2000 грн), картину з кремлем у вогні та підписом Валерія Залужного (за 10000 грн) і гітару, на якій зіграв Віктор Бронюк, із автографами членів групи (за 13000 грн). За останні два лоти «битви сум» у залі були особливо запеклими. Але «ЗСУ» присутні скандували в єдиному пориві. І разом із солістом «ТіК» співали знамениту українську «Смереку»…

Окрім неї, упродовж півторагодинного концерту пролунали такі давно вподобані народом запальні хіти, як «Олені», «Сірожине пірожине», «Біла хмара, чорна хмара», «Альо-на», «Білі троянди», «Алкоголізм», ліричні «Листопад», «Не цілуй», і нові, що ввійшли до альбому «18+». До речі, як зауважив фронтмен гурту ця назва сприймається доволі неоднозначно. І деякі репліки цього вечора ніби підсилювали таке сприйняття: із залу лунали зізнання «Вітя, я тебе люблю», сам соліст поцікавився, чи означають слова однієї зі слухачок, що вона хоче народити від нього, та й нова композиція «Луї Віттон», що стала своєрідним переосмисленням, осучасненням легендарної «Вчительки», таїла в собі певну «перчинку». Хоча насправді назва нової збірки просто засвідчує: колектив із Вінниці перетнув межу повноліття – 2 червня цього року відзначив своє 18-ліття.

Із цієї нагоди, власне, і був влаштований всеукраїнський тур. Стартував він у Луцьку. Загалом «ТіК» планує відвідати 23 міста. Полтава серед них стала ювілейним, 20-м. Далі будуть Запоріжжя та Дніпро, а 15 листопада гурт збирається завершити гастролі грандіозним концертом у Києві.

Перейти до вмісту