Ви тут:

Фарингіт – профілактика запалення слизової оболонки горла

R

Фарингіт, або запалення слизової оболонки горла, виникає внаслідок різних факторів. Найчастіше причиною є вірусні або бактеріальні інфекції. Ризик розвитку фарингіту підвищується під час куріння, надмірного вживання алкоголю, частої втоми, стресу та через негативний вплив довкілля, особливо при проживанні в районах з сильним забрудненням повітря.

Особливу увагу слід приділити стану, такому як запалення задньої стінки носоглотки. Воно може спричинити ускладнення, якщо не звернутися за медичною допомогою вчасно.

Види фарингіту

Фарингіт буває двох основних типів: гострий та хронічний.  

  1. Гострий фарингіт. Гострий фарингіт найчастіше виникає внаслідок вірусної інфекції та триває до двох тижнів. Цей тип виникає раптово і зазвичай спричинений вірусами або бактеріями. Гострий фарингіт найчастіше характеризується високою температурою, гострим болем в горлі, слабкістю та іншими симптомами гострої респіраторної інфекції.
  2. Хронічний фарингіт. Це постійний або рецидивуючий (той, що періодично повторюється) у вигляді запалення слизової оболонки горла. Хронічним фарингітом зазвичай називають фарингіт, який триває понад три тижні. Цей стан може бути результатом неадекватного або несвоєчасного лікування гострого фарингіту, але також може бути зумовлений рядом інших факторів, включаючи куріння, вживання алкоголю, постійний вплив зовнішніх подразників, таких як пил або хімічні речовини, або внаслідок рефлюксу шлункового вмісту.

Крім того, за його етіологією, причиною фарингіту можуть бути бактерії, віруси або грибок.

  • Бактеріальний фарингіт. Найчастіше бактеріальний фарингіт спричинений стрептококами групи А, але інші бактерії, включаючи гонококи, мікоплазми, хламідії також можуть бути причиною.
  • Вірусний фарингіт. Це найпоширеніший вид фарингіту, який найчастіше спричинений риновірусами, коронавірусами, аденовірусами, вірусом Епштейн-Бара тощо.
  • Грибковий фарингіт. Цей тип фарингіту рідко зустрічається і найчастіше спостерігається у людей зі зниженою імунною системою. Грибковий фарингіт спричинений різними видами грибків, включаючи кандіду.

Симптоми

Основними симптомами фарингіту є біль в горлі, перхотіння, дискомфорт при ковтанні, головний біль, висока температура та слабкість. У випадку гострого фарингіту можуть також спостерігатися червоні висипи на слизовій оболонці горла.

Лікар встановлює діагноз фарингіту на основі клінічного огляду, анамнезу та додаткових діагностичних методів, включаючи фарингоскопію та лабораторні тести.

Ефективність лікування фарингіту значною мірою залежить від використання правильного препарату. Одним з надійних засобів у комплексній терапії фарингіту є Імупрет® від компанії Біонорика СЕ, який успішно бореться з цим захворюванням. Цей препарат випускається       у двох основних формах: краплі та таблетки.

Перейти до вмісту