Ви тут:
Суспільство 

У міському саду Полтави відкрили Калинову алею

1 жовтня в Полтавському міському саду (парку «Перемога») відбулася знакова подія – рідні та близькі полеглих воїнів, які боронили суверенітет і територіальну цілісність України разом із представниками влади та військовослужбовцями заклали на території парку Калинову алею.

Ідею створення такої зеленої зони пам’яті, висловлену під час одного з обговорень меморіальних заходів у Полтаві, підтримали сім’ї полеглих. Кущі для висаджування надали в комунальному підприємстві. Усе інше було зроблено силами громадськості.

«Дуже гарно, що ми створюємо такі місця сили, місця пам’яті. Калинова алея, яка буде рости тут упродовж століть, нагадуватиме нам про подвиг наших захисників, – сказав митрополит Полтавський та Кременчуцький Федір на відкритті локації. – Вона буде нагадувати нам кожного разу, коли йдемо цією алеєю, чи ми (ті, які тут залишилися) будуємо ту країну, у якій хотіли вони жити або хотіли, щоби їхні діти й онуки жили. Країну, у якій немає корупції, у якій є соціальна повага один до одного, у якій кожен громадянин відповідає за свої вчинки, за свої слова… Ця алея нехай нам нагадує про наш обов’язок і наше покликання. Я не сумніваюся, що ми переможемо, але нам, кожному треба трудитися заради цієї перемоги».

Хоча б краплинку свого труда вклав цього дня у створення Калинової алеї кожен присутній на заході – і жінки, і чоловіки, і дорослі і діти. Хтось тримав саджанець, хтось закопував його, хтось поливав, а хтось прикрашав. Останнє, зокрема, – оздобити гілочки висаджених дерев паперовими янголами, на чиїх крилах написані імена полеглих воїнів, – організатори доручили малечі.

«Такі заходи дуже потрібні, – зазначив один із присутніх військовослужбовців на ім’я Володимир. – Тільки так можна побачити, що нас багато, що ми разом, і ми переможемо тільки так – усім народом.

Загалом на Калиновій алеї висадили два десятки дерев.

Для довідки

Калина – один із давніх символів України. Її рубінові ягоди, за народними уявленнями, символізують мужність людей, які пролили кров за Батьківщину в боротьбі з ворогами. Часто калина відіграє роль світового дерева, із якого птахи їдять ягоди й приносять людям звістки, іноді з потойбіччя. Та й саме древо пов’язує світ мертвих зі світом живих. А ще калина – це символ рідної землі, отчого краю, батькової хати.

Перейти до вмісту