Ви тут:
Суспільство Україна 

НБУ відмовляється від фіксованого курсу та переходить до режиму керованої гнучкості обмінного курсу, – Данило Гетманцев

З 3 жовтня Національний банк відмовляється від фіксованого курсу та переходить до режиму керованої гнучкості обмінного курсу.

Джерело: Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram.

“Очікуваний крок, про можливість якого було оголошено в липні у Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкого обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. Це один з маяків програми з МВФ.

Фіксований курс виконав свою місію, вгамувавши перші шоки війни і стабілізувавши валютні очікування. Його тривале збереження посилювало макроекономічні ризики та дедалі більше викривлювало економічну поведінку”, – йдеться у повідомленні.

На думку Данила Гетманцева, режим керованої гнучкості дає більше можливостей для поглинання цих ризиків, разом з тим зберігаючи відносну стійкість обмінного курсу. Перехід до такого курсу відповідає досягнутим параметрам макрофінансової стійкості: зниження інфляції, рекордні міжнародні резерви, стійка банківська система.  

 

 

фото: НБУ.


 

Перейти до вмісту