Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Google розширює боротьбу з фейками: у пошуку показуватимуть “історію зображення”

Google впроваджує нову функцію “Про це зображення”, яка поступово стане доступною для користувачів по всьому світу англійською мовою.

Джерело: ITC.ua.

Ця функція допоможе визначити походження медіафайлів, які відображені у пошуку зображень.

Для перегляду інформації про зображення, користувачам потрібно натиснути на три крапки на зображенні та обрати відповідний пункт у меню. Тут вони знайдуть інформацію про те, коли Google проіндексував зображення та на якому вебсайті воно з’явилося вперше. Крім того, користувачі зможуть переглянути, як інші вебсайти використовують та описують це зображення, а також метадані (якщо вони доступні), які розкажуть про використання ШІ при створенні зображення.

Слід зазначити, що Google вже пропонує схожий інструмент “Про цей результат” з 2021 року, який надає додаткові дані про результати загального пошуку.

Запуск цієї функції відбувається на тлі розповсюдження великої кількості дезінформації стосовно конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом, де зображення інших чи старіших подій помилково позначаються як актуальні. Після попереджень від Європейського союзу, компанії Meta та X мають намір покращити процес модерації, оскільки в іншому випадку вони можуть стати об’єктом штрафів у розмірі 6% від річного доходу відповідно до нового європейського законодавства.

фото: Google.


Перейти до вмісту