Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

З початку року на Полтавщині зареєстрували чотири випадки сказу

28 вересня, у роковини смерті французького мікробіолога, хіміка та винахідника вакцини проти сказу Луї Пастера, відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом. Мета дня – привернути увагу до проблем розповсюдження цієї хвороби, а також до її наслідків.

Джерело: Головне управління Держпродспоживслужби у Полтавській області.

Сказ — особливо небезпечне смертельне інфекційне захворювання, що викликається вірусом сказу Rabies virus. Зустрічається в більш ніж в 150 країнах світу. Хворіють на сказ як тварини, так і люди. За даними ВООЗ у більшості випадків від захворювання гинуть люди, які заразилися від укусів собак. Небезпека в тому, що сказ не лікується. Його можна попередити тільки вакцинацією.

Цього року в Україні виявили 523 неблагополучних пунктів, де зафіксували сказ у тварин, це у двічі більше у порівнянні з минулим роком. На Полтавщині зареєстрували чотири епізоди захворювання і загибелі тварин від сказу. Ця цифра не змінилася у порівнянні з роком, що минув. Число випадків сказу не збільшується завдяки роботі державної служби ветеринарної медицини області. Фахівці щорічно проводять безкоштовні планові і позапланові щеплення тварин проти небезпечного захворювання.
Так, цього року вакцинували понад 205 тисяч домашніх і сільськогосподарських тварин.

Крім того проводиться імунізація диких м’ясоїдних шляхом розкидання брикетів з вакциною. Вона абсолютно не шкідлива для людей, тварин і навколишнього середовища, але забезпечує надійний імунний захист проти сказу серед тварин дикої фауни. У цьому році, через війну в Україні, брикети у важко доступні місця будуть розповсюджувати вручну. Раніше для зручності це робили за допомогою авіатранспорту.

Систематичне проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу знизить, а в подальшому звільнить територію Полтавщини від сказу. Наголошуємо, більшість людей стають жертвами власної безпечності: вважають, що укус тварини – дрібниця і не звертаються по допомогу. Проте прогноз сказу завжди несприятливий! Не відмовляйтеся від призначеного лікування та самовільно не переривайте його, це може призвести до трагічних наслідків.

Заходи профілактики та захисту від сказу:

– Суворо дотримуйтеся правил утримання домашніх тварин.

– Щорічно щеплюйте тварин проти сказу!

– Вигулюйте собак у спеціально відведених місцях, не пускайте їх гуляти без нагляду.

– Уникайте контактів з дикими та безпритульними тваринами.

– У разі зміни поведінки домашньої тварини необхідно терміново звернутися до ветеринарного лікаря.

– При виявленні трупів тварин повідомте про це у державну ветеринарну службу.

– Не слід вбивати тварину, яка покусала або нанесла подряпини людині, за нею має бути встановлено 15 -денне спостереження.

Перша медична допомога після укусу:

– Якщо вас укусила чи обслинила тварина (особливо дика чи безпритульна) негайно зверніться до лікаря! Якщо тварина домашня, попросіть власника надати документи, що підтверджують її щеплення.

– Якнайшвидше ретельно промийте рану протягом щонайменше 15 хв. мильною водою, мийними засобами, дезінфектантами для обробки ран у хірургічній практиці або іншими засобами (70%-м спиртом або 5%-м розчином йоду), що нейтралізують вірус.

– Після цього слід обов’язково звернутися в заклад охорони здоров’я та повідомити лікаря про подію, що сталась.

 

 

 

 

фото: ілюстративне

Перейти до вмісту