Ви тут:
Віртуальна археологія 

Віртуальні “тіні” забутих предків: у Полтаві вперше проведуть VR-квест поховальним комплексом

У Полтаві вперше проведуть VR-квест поховальним комплексом та покажуть «живу» шаманку із гребінківського кургану за допомогою доповненої реальності.

6 жовтня о 17:00 у дворику Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського ми презентуємо проект «ViRтуальність забутих предків: імерсивний світ шаманського поховання бронзової доби».

Знайшли поховання під час археологічних розкопок у Гребінці іще у 2007-му році. Усі ці роки науковці Центру займалися додатковими дослідженнями цього комплексу, а зараз завдяки сучасним технологіям віртуальної, доповненої та тривимірної реальності змогли «оживити» експозицію, якій більше чотирьох тисяч років.

Головна ідея проекту — змусити стародавні артефакти та археокомплекси, які пережили у землі понад 4000 років, «говорити» з молодими аудиторіями зрозумілою і сучасною мовою.

Під час презентації гості заходу зможуть:

– побувати у 3D-моделях знайденого шаманського поховання та ще трьох поховань із того ж кургану – із «бабцею», «воїном» та «велетнем»;

– пройти віртуальний квест «шаманським комплексом», який відтворять із застосуванням VR-обладнання;

 – за допомогою смартфона побачити зовнішній вигляд шаманки при житті, створений у технології AR (доповненої реальності);

– побачити справжні артефакти, знайдені під час розкопок кургану у Гребінці.

Також на гостей презентації чекають фотозона та інтерактив від аматорського театру Малафея.

Перейти до вмісту