Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві представили Стратегію розвитку громади

19 вересня у Полтавській міській раді відбулося представлення Стратегії розвитку територіальної громади. Саме ТГ, а не міста, на яке був орієнтований попередній документ, адже приєднані в результаті децентралізації сільські території в ньому не враховувались.

Нинішній проєкт охоплює всю громаду, передбачає спільні проєкти. Працювати над ним почали з лютого поточного року. Для цього залучили фахівців різних галузей, напрямків, консультувалися з міжнародними спеціалістами, зокрема ПРООН. При розробці документу застосовували людиноцентричний підхід, тобто розроблялося все людьми й для людей. У процесі підготовки вивчили думку багатьох жителів громади різного віку й соціального становища: представників наукової спільноти, бізнесу, громадських організацій та ін., враховували питання гендерної рівності, інклюзії тощо.

Зібрані відомості показали, що більшості полтавців подобається жити у своїй громаді, вони люблять її незалежно від наявних вад, але якщо тут нічого не змінювати, якщо території не розвивати, задумуватимуться про переїзд – свій або хоча б своїх дітей. Щоб цього не сталося, населенню потрібно забезпечити комфортне проживання. Зважаючи на його критерії, названі людьми, пріоритетність напрямків роботи згідно зі Стратегію вийшла такою:

1)      поліпшення стану й ремонт доріг між населеними пунктами,

2)      ремонт вуличного покриття та тротуарів,

3)      створення умов для залучення інвестицій,

4)      поліпшення системи водопостачання та водовідведення,

5)      розвиток малого та середнього бізнесу,

6)      благоустрій населених пунктів громади,

7)      розширення можливостей для працевлаштування,

8)      підтримка розвитку високотехнологічних галузей економіки, промислового виробництва,

9)      розвиток системи медичного обслуговування,

10)  будівництво соціальної/комунальної інфраструктури.

Ця інформація допоможе міській раді при формуванні бюджету ТГ на 2024 рік, зауважила під час презентації документу в. о. міського голови Катерина Ямщикова.

Напрацьовану Стратегію найближчим часом презентуватимуть у різних районах Полтави, старостатах, обговорюватимуть у вишах, бізнесових колах, громадських організаціях тощо. Людям представлять дорожню карту розвитку територіальної громади, розкажуть, скільки часу й ресурсів потрібно для її впровадження в життя. Це “живий” документ, тому в нього можна буде вносити зміни, реагуючи на виклики часу. 

Очікується, що дана Стратегія може бути реалізована у 2023-2027 роках. 

Перейти до вмісту