Ви тут:
Культура Оголошення Суспільство 

Стартує конкурс BBC News Україна “Книга року ВВС 2023”

Сьогодні (11 вересня) BBC News Україна оголосила про старт конкурсу «Книга року ВВС». У рамках літературної премії, яку організовує BBC у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), оберуть переможців у номінаціях «Книга року BBC», «Дитяча Книгу року BBC» та «Книга року ВВС – Есеїстика» за 2023 рік. Журі розглядатиме переклади книжок українських авторів, які пишуть усіма мовами України.

Головна редакторка BBC News Україна та голова журі премії Марта Шокало зазначила: «Ми знову обиратимемо найкращий український літературний твір року серед війни, руйнувань, страждань і жертв, які домінують у житті і розмовах українців. Ми запрошуємо наших читачів, де б вони не були, разом із нами відкривати нові українські твори та авторів та стежити за тим, хто ж отримає Книгу року ВВС 2023».

Світлана Пиркало, культурна радниця ЄБРР, додала: «Мільйони українців по всій Європі та в світі зараз вишукують нові українські книги, особливо для своїх дітей, які тепер навчаються в іншомовних школах за кордоном. Роль Книги Року ВВС нині як ніколи важлива, адже вона популяризує найкращі новинки сучасної української літератури для дорослих і дітей, в Україні та за кордоном, і в цьому її надалі підтримує Культурна Програма ЄБРР».

До складу журі увійшли:

  • ВіраАгеєва, професоркаНаціонального університетуУкраїни «Києво-Могилянськаакадемія»
  • ВіталійЧепинога, блогер
  • ВіталійЧернецький, професорКанзаськогоуніверситету
  • Світлана Пиркало, культурна радниця ЄБРР
  • Марта Шокало, головна редакторка BBC News Україна

Автор-переможець у кожній номінації отримає грошову винагороду в еквіваленті 1000 фунтів стерлінгів в українській гривні. Видавці «Книги року ВВС», «Дитячої книги року ВВС» і «Книги року ВВС – Есеїстика» матимуть право використовувати логотипи книжкової премії ВВС News Україна у своїх наступних виданнях.

Видавці можуть подати до трьох книг у кожній категорії та додатково книги попередніх переможців. Подані книги мають бути українською мовою (оригінали чи переклади), видані протягом останніх 12 місяців. Повні Правила та умови та Примітка про конфіденційність розміщені на вебсайті bbc.ua. Твори можна надсилати з 11 вересня по 11 жовтня 2023 року. Читачі можуть надсилати свої відгуки на [email protected] з 28 жовтня по 25 листопада 2023 року.

Довгі списки в кожній номінації, короткі списки, переможців у номінаціях, а також переможця конкурсу «Читач року» за найкращу книжкову рецензію обирає журі. Переможців оголосять у грудні 2023 року.

Перейти до вмісту