Ви тут:
Featured Video Play Icon Суспільство ТОП-новина Україна 

Сьогодні людство має діяти в повній солідарності, щоб урятувати життя, – виступ Володимира Зеленського під час загальних дебатів Генеральної Асамблеї ООН

Дуже дякую!

Я вітаю всіх, хто підтримує спільні зусилля!

І я обіцяю: якщо будемо по-справжньому об’єднані, ми зможемо гарантувати справедливий мир для всіх народів. Ба більше, єдність може запобігти війнам.

Пані та панове!

Пане Генеральний секретарю!

Колеги-лідери!

Цей зал бачив багато воєн, але не був активним захисником від агресії.

У багатьох випадках тут найголоснішим був страх війни, останньої війни – війни, після якої ніхто більше не збереться в залі Генеральної Асамблеї.

Третя світова війна розглядалася як ядерна війна. Конфлікт між державами, що веде до застосування ядерної зброї. Інші війни здавалися не такими страшними порівняно із загрозою застосування так званими великими державами своїх арсеналів ядерної зброї.

Отже, ХХ століття навчило світ утримуватися від використання зброї масового знищення: не розгортати, не поширювати, не погрожувати й не випробовувати, а сприяти повному ядерному роззброєнню.

Відверто кажучи, це хороша стратегія. Але це не має бути єдиною стратегією захисту світу від цієї останньої війни.


Україна віддала свій третій за величиною ядерний арсенал. Тоді світ вирішив, що Росія має стати хранителем цієї сили. Але історія демонструє, що саме Росія найбільше заслуговувала на ядерне роззброєння ще в 1990-х роках. І Росія заслуговує на це зараз – терористи не мають права володіти ядерною зброєю. Не мають права!

Але насправді не ядерна зброя зараз найстрашніша.

Поки ядерна зброя не застосовується, масове знищення набирає обертів. Агресор перетворює на зброю багато інших речей, і ці речі використовуються не лише проти нашої країни, а й проти всіх вас.

Колеги-лідери!

Існує багато конвенцій, які обмежують озброєння, але не існує реальних обмежень на перетворення на зброю.

Дозвольте навести приклад. Їжа.

З початком повномасштабної війни українські порти на Чорному та Азовському морях заблоковані Росією. Зараз наші порти на Дунаї залишаються мішенню для ракет і безпілотників. І це очевидна спроба Росії використати дефіцит продовольства на світовому ринку як зброю в обмін на визнання деяких, якщо не всіх, захоплених нею територій.

Росія використовує ціни на продовольство як зброю. Це впливає на території від атлантичного узбережжя Африки до Південно-Східної Азії. Таким є масштаб загрози.

Я хотів би подякувати тим лідерам, які підтримали нашу Чорноморську зернову ініціативу та програму «Зерно з України». Дуже дякую! Об’єднавшись, ми зробили так, що зброя знову перетворилася на їжу. Понад 45 країн побачили, як важливо, щоб українське продовольство було доступне на ринку від Алжиру та Іспанії до Індонезії та Китаю.

Навіть зараз, коли Росія зірвала Чорноморську зернову ініціативу, ми працюємо над забезпеченням продовольчої стабільності. І я сподіваюся, що багато хто з вас приєднається до нас у цих зусиллях. Ми запустили тимчасовий морський експортний коридор із наших портів. І ми наполегливо працюємо над збереженням сухопутних маршрутів для експорту зерна. І тривожно бачити, як дехто у Європі, деякі наші друзі у Європі, розігрують солідарність у політичному театрі, роблячи із зерна трилер. Може здатися, що вони грають власну роль, але насправді вони допомагають підготувати сцену для московського актора.

По-друге, це використання енергії як зброї.

Світ неодноразово був свідком того, як Росія використовувала енергію як зброю. Кремль використовував нафту й газ як зброю, щоб послабити лідерів інших країн, коли вони приїздили на Красну площу.

Зараз загроза ще більша. Росія перетворює ядерну енергетику на зброю. Вона не лише поширює свої ненадійні технології будівництва атомних електростанцій, а й перетворює електростанції інших країн на справжні «брудні бомби».


Подивіться, будь ласка, що Росія зробила з нашою Запорізькою атомною електростанцією. Обстрілювала її, окупувала й тепер шантажує інших витоками радіації.

Чи є сенс скорочувати ядерну зброю, коли Росія перетворює на зброю ядерні електростанції? Страшне питання.

Глобальна архітектура безпеки не пропонує жодної реакції чи захисту від таких підступних погроз радіацією. І поки що не існує жодної відповідальності для радіаційних шантажистів.

Третій приклад – діти.

На жаль, різні терористичні угруповання викрадають дітей, щоб чинити тиск на їхні сім’ї та суспільство. Але ніколи раніше масові викрадення та депортації не ставали частиною державної політики. До сьогодні.

Ми знаємо імена десятків тисяч дітей і маємо докази щодо ще сотень тисяч, викрадених Росією на окупованих територіях України та згодом депортованих. Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна за цей злочин.

Ми намагаємося повернути дітей додому, але час іде. Що з ними буде?

Цих дітей у Росії вчать ненавидіти Україну, розривають усі зв’язки з їхніми сім’ями… Це, безумовно, геноцид.

Коли ненависть стає зброєю проти одного народу, вона ніколи не зупиняється на досягнутому. Кожне десятиліття Росія починає нову війну. Частини територій Молдови та Грузії залишаються окупованими. Росія перетворила Сирію на руїни. І якби не Росія, хімічна зброя ніколи б не була застосована в Сирії. Росія майже поглинула Білорусь. Вона очевидно загрожує Казахстану й країнам Балтії… І мета нинішньої війни проти України – перетворити нашу землю, наших людей, наші життя, наші ресурси на зброю проти вас, проти міжнародного порядку, заснованого на правилах. Багато місць у залі Генеральної Асамблеї можуть спорожніти, якщо Росія досягне успіху у своїй підступності та агресії.

Пані та панове!

Агресор сіє смерть і руїни навіть без ядерної зброї, але наслідки – схожі.

Ми бачимо міста й села в Україні, стерті з лиця землі російською артилерією. Повністю зрівняні із землею! Ми бачимо війну безпілотників. Ми знаємо, до яких наслідків може призвести перенесення війни в кіберпростір.


Штучний інтелект може навчитися воювати ефективно, перш ніж навчиться ефективно допомагати людству. Слава богу, люди ще не навчилися використовувати клімат як зброю. Хоч людство вже й провалює цілі кліматичної політики, і екстремальні погодні умови руйнуватимуть нормальне життя на планеті, і якась зловмисна держава також використовуватиме наслідки цього як зброю. І коли люди на вулицях Нью-Йорка та інших міст світу виходили на кліматичні протести – всі ми їх бачили… І коли люди в Марокко, Лівії та інших країнах гинуть унаслідок стихійних лих… І коли острови та країни зникають під водою… І коли торнадо й пустелі поширюються на нові території… І коли все це відбувається, одна неприродна катастрофа у Москві вирішила почати велику війну та вбити десятки тисяч людей. Ми маємо це зупинити!

Ми маємо діяти єдиним фронтом – перемогти агресора й зосередити всі наші можливості та енергію на подоланні цих викликів.

Як відбувається стримування ядерної зброї, так само має стримуватись агресор і всі його інструменти та методи війни. Кожна війна сьогодні може стати останньою, але потрібна наша єдність, щоб гарантувати, що агресія не спалахне знову.

І не діалог між так званими великими державами десь за зачиненими дверима може гарантувати нам усім нову епоху без війн, а відкрита робота всіх народів заради миру.

Торік я представив обриси Української формули миру на Генеральній Асамблеї ООН. Пізніше в Індонезії я представив повну Формулу. І за останній рік Формула миру стала основою для оновлення наявної архітектури безпеки. Тепер ми можемо відновити дію Статуту ООН і гарантувати повну силу світового порядку, заснованого на правилах.

Завтра я представлю деталі на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН.

Головне, що йдеться не лише про Україну. Понад 140 держав і міжнародних організацій повністю або частково підтримали Українську формулу миру. Українська формула миру стає глобальною. Її пункти пропонують рішення та кроки, які зупинять усі форми перетворення на зброю, що були застосовані Росією проти України та інших країн і можуть бути використані іншими агресорами.

Подивіться: уперше в новітній історії ми маємо реальний шанс припинити агресію на умовах нації, яка зазнала нападу. Це реальний шанс для кожного народу домогтися того, щоб агресія проти вашої держави, якщо вона, не дай боже, станеться, закінчилася не тим, що ваша земля буде розділена й ви будете змушені підкоритися військовому чи політичному тиску, а тим, що ваша територія й суверенітет будуть повністю відновлені.

Ми започаткували формат зустрічей радників із питань національної безпеки та дипломатичних представників. Важливі переговори та консультації щодо імплементації Формули миру відбулися в Хіросімі, Копенгагені та Джидді. І ми готуємо Глобальний саміт миру. Я запрошую всіх вас – усіх, хто не толерує жодної агресії – до спільної підготовки саміту.

Мені відомо про спроби укласти якісь тіньові угоди за лаштунками. Злу не можна довіряти – запитайте Пригожина, чи варто довіряти обіцянкам Путіна. Будь ласка, почуйте мене. Нехай єдність вирішує все відкрито.

Поки Росія штовхає світ до останньої війни, Україна робить усе для того, щоб після російської агресії ніхто у світі не наважився напасти на жодну країну. Перетворення на зброю (weaponization) має стримуватись. За воєнні злочини має бути покарання. Депортовані люди мають повернутися додому. А окупант має повернутися на свою землю.

Ми повинні бути об’єднані, щоб досягти цього. І ми це зробимо.

Слава Україні!

 


«Агенція оборонних закупівель» Міноборони уклала понад 20 прямих контрактів зі світовими виробниками озброєння

«Агенція оборонних закупівель» Міноборони уклала понад 20 прямих контрактів зі світовими виробниками озброєння У 2024 році Агенція оборонних закупівель Міністерства оборони України уклала понад 20 прямих контрактів із провідними світовими виробниками озброєння. Закупівлі охоплюють як боєприпаси, так і сучасну зброю та військову техніку для потреб Збройних сил України. «На сьогодні…

З початку доби на фронті 73 бойових зіткнення, найбільше на Покровському та Курахівському напрямках, – Генштаб

З початку доби на фронті 73 бойових зіткнення, найбільше на Покровському та Курахівському напрямках, – Генштаб Ситуація на фронті характеризується активністю ворога на всіх напрямках, ворог застосовує усі наявні сили та засоби для досягнення своїх цілей, найактивніше окупант діє на Покровському та Курахівському напрямках, де відбулась понад третина від усіх…

Військові аеродроми, із яких злітають російські літаки з бомбами проти наших міст, мають бути знищені, – Зеленський

Військові аеродроми, із яких злітають російські літаки з бомбами проти наших міст, мають бути знищені, – Зеленський Володимир Зеленський виступив з промовою під час інавгураційної пленарної сесії ІV саміту Європейської політичної спільноти. Джерело: Telegram – канал Президента України Володимира Зеленського. “Що менше в нас буде обмежень на використання дієвої зброї,…

Сили оборони відійшли із селища Урожайне на Донеччині

Сили оборони відійшли із селища Урожайне на Донеччині Наші позиції, як і саме селище, повністю зруйновані. Про це повідомила 18 липня Армія TV з посиланням на речника оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Назара Волошина. Назар Волошин в ефірі «Суспільного» розповів, що відведення військ здійснили для збереження людей. Українські війська звільнили Урожайне під час…

В умовах війни потрібно щось робити з Telegram, аж до призупинення його діяльності, – Ігор Соловей

В умовах війни потрібно щось робити з Telegram, аж до призупинення його діяльності, – Ігор Соловей Telegram – повністю непрозорий месенджер, закритий від кіберфахівців. Існує загроза того, що інформація, яку українці надсилають у Telegram, може бути доступна росіянам. Про це керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей сказав …

У Мінекономіки розповіли деталі бронювання через «Дію»

У Мінекономіки розповіли деталі бронювання через «Дію» Процес бронювання суттєво пришвидшиться після того, як відповідна послуга з’явилася в «Дії», повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко. Про це повідомила АрміяInform. За її словами, тепер керівники критично важливих підприємств та підприємств, що забезпечують потреби Сил оборони, можуть забронювати співробітників через…

ВР ухвалила збільшення акцизів на пальне

ВР ухвалила збільшення акцизів на пальне Верховна Рада прийняла законопроєкт про підвищення акцизного податку на пальне. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк, пише “Економічна Правда“. “Парламент прийняв законопроект 11256- 2 про підвищення акцизного податку на паливо”, – написав він, додавши, що “За” проголосували 231 депутат. Так, новий законопроєкт передбачає підвищення ставок акцизів податку…

Протягом минулої доби російські війська атакували територію 11 областей України

Протягом минулої доби російські війська атакували територію 11 областей України Про це свідчить інформація Ситуаційного центру Міністерства оборони України для Military Media Center. Загалом з різних видів озброєння – міномети, танки, артилерія, РСЗВ, БПЛА, ЗРК, тактична авіація – були атаковані 120 населених пунктів та 117 об’єктів інфраструктури. Є загиблі та…

В Україні запустили реєстр порушень міжнародного гуманітарного права під час агресії РФ

В Україні запустили реєстр порушень міжнародного гуманітарного права під час агресії РФ Мінреінтеграції запустило в роботу цифровий реєстр для фіксації порушень міжнародного гуманітарного права через російську агресію в Україні Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Зазначається, що головною метою створення реєстру є документування злочинів Росії для подальшого притягнення…

Вночі над Україною збили 16 ударних БПЛА та 2 ракети, – Повітряні сили ЗСУ

Вночі над Україною збили 16 ударних БПЛА та 2 ракети, – Повітряні сили ЗСУ У ніч на 18 липня 2024 року ворог завдав удару 16-ма ударними БпЛА типу «Shahed-131/136» із Курської обл. – рф. та трьома керованими авіаційними ракетами з південного напрямку: двома – Х-59/Х-69 та однією Х-35. Про це…

Українська бойова система пройшла сертифікацію за стандартами НАТО

Українська бойова система пройшла сертифікацію за стандартами НАТО Міністерство оборони України повідомило про успішну перевірку інформаційної безпеки бойової системи DELTA. Система підтвердила відповідність її комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) встановленим вимогам. Незалежну перевірку провела одна з провідних міжнародних консалтингових компаній. Міністр оборони Рустем Умєров підкреслив: “Вперше в історії України військова…

Протягом минулої доби зафіксовано 144 бойових зіткнення, на Покровському напрямку відбито 26 атак росіян, – Генштаб

Протягом минулої доби зафіксовано 144 бойових зіткнення, на Покровському напрямку відбито 26 атак росіян, – Генштаб Оперативна інформація станом на 08.00 18.07.2024 щодо російського вторгнення. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ. Розпочалась вісімсот сімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Протягом минулої доби зафіксовано 144 бойових зіткнення….

Українські захисники утримують позиції на лівому березі Дніпра попри інтенсивні обстріли

Українські захисники утримують позиції на лівому березі Дніпра попри інтенсивні обстріли Сили оборони Півдня України повідомили про поточну ситуацію на лівобережжі Дніпра, зокрема в районі населеного пункту Кринки. “Однак, дійсно більшість основних позицій українських військ в селі Кринки внаслідок інтенсивного, комбінованого й тривалого ворожого вогневого впливу, були зруйновані вщент. Слід…

У Азовському морі рашисти продовжують тримати 4 військові кораблі, – ВМС України

У Азовському морі рашисти продовжують тримати 4 військові кораблі, – ВМС України В Чорному морі ворожі кораблі відсутні. У Чорному рф тримає 4 кораблі. Про це повідомили у ВМС ЗС України. В Чорному морі ворожі кораблі відсутні; в Азовському морі 4 ворожі кораблі, носії крилатих ракет “Калібр” відсутні; в Середземному…

1130 окупантів, 54 артилерійські системи та 7 танків: втрати росіян

1130 окупантів, 54 артилерійські системи та 7 танків: втрати росіян Українська армія продовжує знищувати ворогів. Лише за минулу добу було ліквідовано 1130 окупантів, 54 артилерійські системи та 7 танків. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ. Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 18.07.24 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 563640…

Сьогодні вдалося звільнити з російського полону ще 95 наших людей, – звернення Володимира Зеленського

Сьогодні вдалося звільнити з російського полону ще 95 наших людей, – звернення Володимира Зеленського Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців. Сьогодні вже десяті роковини від того дня, коли російські окупанти знищили в українському небі пасажирський літак – рейс MH17. Малайзійський «боїнг», на борту якого було 298 людей, із них…

Понад 4 млн військовозобов’язаних виконали свій обовʼязок з оновлення даних, – Міноборони

Понад 4 млн військовозобов’язаних виконали свій обовʼязок з оновлення даних, – Міноборони На вимогу Закону про мобілізацію, протягом 2 місяців, з 18 травня по 16 липня 2024 року, військовозобовʼязані повинні були оновити свої дані. Про це повідомили у Міноборони. За результатами оновлення, 4 690 496 військовозобов’язаних виконали свій обовʼязок. З…

Програма підтримки Нансена для України

Програма підтримки Нансена для України У межах конкурсу Програми підтримки Нансена для України, за підтримки Уряду Норвегії надаватиметься підтримка розвитку підприємництва в Україні. Про це повідомила Полтавська ОВА. У межах конкурсу Програми підтримки Нансена для України, яким опікується Норвезька агенція з розвитку та співробітництва (Norad) за підтримки Уряду Норвегії надаватиметься…

На Краматорському напрямку окупанти штурмують Часів Яр за підтримки авіації, – Генштаб

На Краматорському напрямку окупанти штурмують Часів Яр за підтримки авіації, – Генштаб Оперативна інформація станом на 16.00 17.07.2024 щодо російського вторгнення. Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. Ворог продовжує наступальні дії. Найбільша активність спостерігається на Покровському, Торецькому та Харківському напрямках. Підрозділи Сил оборони мужньо стримують натиск окупантів та жорстко…

Україна повернула з російського полону 95 захисників

Україна повернула з російського полону 95 захисників Ще 95 захисників звільнені з російського полону. Це воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, прикордонники. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у Telegram. “Продовжуємо повертати наших людей додому. Ще 95 захисників звільнені з російського полону. Це воїни Збройних Сил України, Національної гвардії,…

На Харківщині викрито жінку, яка “зливала” окупантам інформацію про українські війська

На Харківщині викрито жінку, яка “зливала” окупантам інформацію про українські війська Контррозвідка Служби безпеки України викрила та затримала чергову російську інформаторку на Харківщині. 36-річна жінка, яка працювала лаборанткою в поліклініці передмістя Харкова, передавала агресору інформацію про місця базування українських військ, задіяних в обороні обласного центру. За даними слідства, підозрювана об’їжджала…

Нові умови виїзду за кордон: роз’яснення від ДПСУ

Нові умови виїзду за кордон: роз’яснення від ДПСУ З 17 липня набули чинності нові правила перетину державного кордону України для чоловіків віком від 18 до 60 років. Відтепер наявність військово-облікового документа є обов’язковою умовою для виїзду з країни. Про це інформує Державна прикордонна служба України. Державна прикордонна служба України повідомляє, що перевірка військово-облікових…

Про штраф за невчасно оновлені дані від ТЦК можна буде дізнатися в «Дії»

Про штраф за невчасно оновлені дані від ТЦК можна буде дізнатися в «Дії» Про штраф за невчасно оновлені військово-облікові дані від ТЦК можна буде дізнатися і в «Дії», заявив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін. В ефірі Радіо Свобода він підкреслив, що це не означає, що всі, хто не оновив дані до…

Енергетики достроково закінчили плановий ремонт атомного енергоблока, – Міненерго

Енергетики достроково закінчили плановий ремонт атомного енергоблока, – Міненерго Після планового ремонту і перевантаження ядерного палива до енергосистеми підключено один з атомних блоків. Він додасть до енергосистеми 1000 МВт потужності. Це суттєво вплине на стабільність енергосистеми в складний період. Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики України. Атомна генерація — основа…

Заступниця міністра оборони пояснила, як з Реєстру «Оберіг» відберуть тих, хто отримає повістки від ТЦК у першу чергу

Заступниця міністра оборони пояснила, як з Реєстру «Оберіг» відберуть тих, хто отримає повістки від ТЦК у першу чергу Факт наявності чи відсутності певних даних у Реєстрі «Оберіг» стане визначальним для військовозобов’язаних. Джерело: Судово-юридична газета. Нагадаємо, протягом 60 днів з дня прийняття закону про посилення мобілізації громадяни шляхом оновлення даних у…

Відкрито набір у 30-ту ювілейну Українську антарктичну експедицію

Відкрито набір у 30-ту ювілейну Українську антарктичну експедицію 16 липня  розпочався відкритий конкурс для формування команди 30-ї Української антарктичної експедиції на станцію “Академік Вернадський”. Учасники експедиції працюватимуть в Антарктиді у 2025-2026 роках. Про це повідомив Український національний антарктичний центр. «З 1996-го і донині, попри всі виклики, Україна продовжує антарктичні дослідження,…

10 років тому російський “Бук” збив “Боїнг” MH17

10 років тому російський “Бук” збив “Боїнг” MH17 Сьогодні десяті роковини збиття росіянами пасажирського авіалайнера Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж, загалом 298 осіб. Про це повідомила BBC Україна. 17 липня 2014 року — в небі над Донбасом, де йшли бойові дії між проросійськими бойовиками…

Минулої доби росіяни атакували 245 об’єктів інфраструктури 

Минулої доби росіяни атакували 245 об’єктів інфраструктури  За інформацією Ситуаційного центру Міністерства оборони України для Military Media Center , протягом минулої доби російські війська обстріляли територію 10 областей України. Загалом з різних видів озброєння – міномети, танки, артилерія, РСЗВ, БПЛА, ЗРК, тактична авіація – були атаковані 93 населені пункти та…

Фейк роспропаганди: «головком Сирський заявив про готовність капітулювати»

Фейк роспропаганди: «головком Сирський заявив про готовність капітулювати» Прокремлівські Telegram-сміттярки тиражують брехню, що головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський не вірить у перемогу й щиро вважає, що Україна не здатна завоювати перевагу над росіянами на власній землі.  Про це інформує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Насправді генерал Сирський не робив такої…

Протягом минулої доби зафіксовано 112 бойових зіткнень, на Покровському напрямку Сили оборони відбили 24 атаки, – Генштаб

Протягом минулої доби зафіксовано 112 бойових зіткнень, на Покровському напрямку Сили оборони відбили 24 атаки, – Генштаб Оперативна інформація станом на 08.00 17.07.2024 щодо російського вторгнення. Розпочалась вісімсот сімдесят п’ята доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Протягом минулої доби зафіксовано 112 бойових зіткнень. За уточненою інформацією, за вчора…

Перейти до вмісту