Ви тут:
Суспільство Україна 

Ще 8 зрадникам, які воювали проти ЗСУ на Херсонщині та Донеччині, загрожує довічне ув’язнення, – СБУ

Служба безпеки України накопичила доказову базу проти 8 осіб, які вступили до рядів окупаційних угруповань Російської Федерації та воювали проти України.

Джерело: Служба безпеки України.

Цих осіб було взято в полон силами безпеки та оборони під час жорстоких боїв у районах Лимана та Лисичанська, а також під час звільнення правобережної частини Херсонщини.

Затримані – гранатометники, радіотелефоністи та кулеметники.

Більшість з них мали досвід бойових дій, оскільки приєдналися до терористичних угруповань “Луганська народна республіка” (ЛНР) та “Донецька народна республіка” (ДНР) ще до повномасштабного вторгнення Російської Федерації та воювали проти сил Антитерористичної операції (АТО) на сході України.

На початку 2022 року ці особи добровільно приєдналися до рядів регулярних підрозділів 1-го та 2-го армійських корпусів Південного військового округу Російської Федерації.

Разом з російськими військовими вони брали участь у штурмах українських міст в областях Донецьк та Херсон, використовуючи різні види автоматичної та протитанкової зброї.

Крім того, вони облаштовували вогневі позиції окупантів та викладали фортифікаційні споруди для стримування контрнаступальних операцій українських військ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили цим особам про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

– частина 2 статті 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
– частина 7 статті 111-1 (колабораційна діяльність).

Зараз триває розслідування для встановлення всіх обставин злочинної діяльності цих осіб, і вони можуть бути позбавлені волі на довгий строк.

Розслідування проводили співробітники Служби безпеки в Івано-Франківській області за процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

 

 

фото: СБУ.


 

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту