Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Роботодавець має право на отримання компенсації за влаштування на роботу осіб з інвалідністю, – Катерина Клавдієва

Держава компенсую витрати на облаштування робочого місця осіб з інвалідністю. Виплата здійснюється протягом п’яти календарних робочих днів з дня прийнятті рішення про надання компенсації на рахунок роботодавця.

Про компенсацію роботодавцям за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю на брифінгу 26 вересня розповіла директорка Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

“Якщо роботодавець бере на роботу особу з інвалідністю І групи, він має можливість отримати компенсацію у розмірі до 100,5 тис грн (15 мінімальних зарплат) за влаштування робочих місць. Якщо це особа з інвалідністю ІІ групи, то – до 67 тис грн (10 мінімальних зарплат)”, – зазначила Катерина Клавдієва.

Компенсуються фактичні витрати за облаштування робочого місця, зокрема за придбання меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів тощо), транспортерів для підіймання сходами з електроприводом, допоміжних засобів для позиціювання курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв, брайлівських клавіатур та портативних пристроїв, підйомних платформ для робочих місць, а також допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути та бачити, тощо.

“Для отримання компенсації роботодавець подає до центру зайнятості заяву. Це потрібно зробити протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю”, – зауважила Катерина Клавдієва.

Саму заяву та копію документів можна подати до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі. Виплата компенсації здійснюється протягом п’яти календарних робочих днів з дня прийнятті рішення про надання компенсації на рахунок роботодавця.

Нагадаємо, у Полтавській області проживає понад 73 тисячі. У поточному році понад 2000 осіб з інвалідністю отримали допомогу з обласного бюджету в межах Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області.

 

 

фото: ОКІА “Новини Полтавщини”


 

Перейти до вмісту