Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура вимагає повернути Диканській громаді шість земельних ділянок вартістю понад 26 млн грн

Прокуратура вимагає повернути Диканській громаді шість земельних ділянок вартістю понад 26 млн грн

Диканська окружна прокуратура до жителя Миргородського району пред’явила позовну заяву про визнання недійсними 6 договорів оренди та повернення до комунальної власності Диканської територіальної громади земельних ділянок загальною площею майже 124 га вартістю понад 26 млн грн.

Про це повідомили у Полтавській обласній прокуратурі.

У жовтні 2016 року чоловік, будучи одним із засновників фермерського господарства, уклав із Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області договори, на підставі яких на території колишнього Диканського району отримав в оренду 6 земельних ділянок.

Водночас прокуратура встановила, що упродовж 2014-2016 років чоловік отримав в оренду 36 земельних ділянок, розташованих на території Полтавської області. Таким чином, він використав своє право на одержання землі поза процедурою проведення земельних торгів.

У серпні 2023 року з метою відновлення порушених інтересів держави прокуратура звернулася до Господарського суду Полтавської області, який наразі відкрив провадження у справі.

Довідково: відповідно до ст. 134 Земельного кодексу України та ст. 7 Закону України «Про фермерське господарство» громадянин може використати своє право на одержання земельної ділянки державної чи комунальної власності один раз, додатково землю можна отримувати на конкурентних засадах через участь у торгах.

Фото: прокуратура

Перейти до вмісту