Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Пошук» допомагав полтавцям знайти мир у собі за допомогою «Кави з Владикою»

Сьогодні в межах Універсальної книжкової виставки-ярмарку «Пошук» на території БлагоПростору біля Свято-Успенського кафедрального собору відбувся захід «Кава з Владикою». 

Розмова з митрополитом Полтавським і Кременчуцьким Федором стосувалася вельми актуальної, особливо в сучасних українських реаліях, теми примирення з самим собою. 

Без нього, як було зауважено, на людину в житті може чекати чимало проблем. Наприклад, хотів увечері прочитати одну новину на «Фейсбуку», а «залип» на стрічці на кілька годин. Результат – на ранок недосип і знижена концентрація уваги. До яких негараздів це може призвести, пояснювати, думаю, не варто. 

Але при чому тут примирення? Примирення з собою, тобто мир у душі, – це внутрішня гармонія, зазначив Владика. Збалансована людина не піде на повідку в подібних спокус, не витрачатиме час на непотрібні речі. Вона намагатиметься розвиватися, розширювати свої горизонти, самовдосконалюватися. До такої гармонії варто прагнути. Без неї можна вже за життя опинитися в пеклі, а з нею «можна жити – і бути в раю». 

Що потрібно для внутрішньої збалансованості? По-перше, за словами митрополита Федора, треба бути щирим, відвертим із самим собою. По-друге, прагнути до такої найвищої чесноти, як любов (ідеться не про пристрасть, а про служіння ближньому). Досягти цієї любові можна через постійну практику. Наприклад, щоб добре оволодіти іноземною мовою, необхідно займатися нею щодня. Так і тут.

«Світ не є біполярним – поганим, злим чи навпаки. Я не можу все життя бути тільки позитивним героєм. Мені властиво помилятися, бо я – людина. Є людське, а є людяне. Людське в нас є, а людяного треба прагнути, вчитися цього», – зазначив Владика.  

Під час годинної бесіди він торкнувся кількох аспектів питання: філософського, психологічного, не оминув, певна річ, і християнську антропологію. Кожен із них розкривав тему по-своєму, але разом із них вимальовувалася глибока, насичена картина єдності, взаємопов’язаності, примирення світів – матеріального й духовного, внутрішнього й зовнішнього.

Перейти до вмісту