Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавський фотохудожник представив фотопроєкт «Портрети війни»

У Полтаві в рамках книжкової виставки-ярмарку «Пошук» відбулася презентація фотопроєкту «Портрети війни» відомого полтавського фотохудожника Костянтина Бобрищева.

У своєму проєкті Бобрищев прагне показати війну не лише через руїни та смерть, а й через людські емоції та переживання. Він стверджує, що найкраще про будь-яку подію можна розповісти через призму людського обличчя.

На світлинах Бобрищева можна побачити учасників Другої світової та бойових дій на Донбасі. Він і сам з фотокамерою побував у гарячих точках, аби зафіксувати на власні очі жахи війни.

«Ця виставка – це не просто спогад про війну, а й застереження для майбутніх поколінь», – зазначив Бобрищев.

Фотограф вважає, великою помилкою твердження, що війна лише там, де стріляють. Скалічені душі, зруйновані долі – страшне її обличчя ми бачимо на тих територіях, де мирне небо. У фото він передає настрій і атмосферу не через інтер’єри, а через портрети і обличчя.

«На фото ти бачиш емоції, бачиш кожну жилку, кожну краплинку на обличчі. Ніщо не може передати ці людські переживання краще ніж фото», – наголошує Костянтин Бобрищев.

«Це не просто виставка, а один із ключових заходів книжкової виставки-ярмарку «Пошук». У 2018 році ми її започаткували, аби полтавці могли познайомитися з творчістю місцевих авторів, авторів із сусідніх областей та навіть з-за кордону. У 2019 році ми її повторили. Ковід та війна змінили наші плани. Цього року ми вирішили ризикнути і провести виставку. Ми змінили її формат. Відмовилися від книготоргівлі. Але на семи локаціях проводимо заходи. І ця виставка – ключова. Вона закарбувала усі наші больові точки. Жодна світлина не залишає байдужим», – зазначила на відкритті виставки директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вікторія Пилипенко.

Виставка «Портрети війни» триватиме у Художньому салоні до 30 вересня.

Перейти до вмісту